Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2009-04-21 16:51:35

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

C@lineczk@

Na imię mam ...Calineczka … i wpadłam tutaj z innej … bajki … jak tytoń do fajki! Nie wiem, czy to przypadek, czy nie … i choć przyparta przez  niektórych do muru … więc i może trochę pokutnie …ale uwierzcie, ze nie jest mi wcale tak smutnie. …jak to wygląda pozornie i napiszę co nieco i parę słów do siebie odniosę, pomimo tego, ze tak naprawdę nie ma o czym się już rozpisywać, bo tyle się wcześniej napisałam i naprodukowałam ….że aż … nie, nie, nie już dokończę, bo za bardzo znowu namącę …!  Bowiem w całej mojej osobowości , no niestety, ale jestem pełna sprzeczności i trochę szalona, nieprzewidywalna, nieokiełzana, po prostu zwariowana …! Usilnie to ukrywam, choć trochę się zgrywam i popiołem przysypuję … ale gdy już mnie ktoś pyta i popiół rozgrzebuje …. to bardzo proszę, niech się przynajmniej potem tak nie dziwuje!!!!! Uprzedzam, tekst choć już ocenzurowany, jednak może okazać się zbyt śmiały … i nie do przetrawienia, a nawet może być …no delikatnie powiedziane … do znudzenia!

A więc:

Córkę, prawie już dorosłą sama wychowuję … bo przecież to żadna tajemnica, że teraz ze mnie pokutnica! Wcześnie rano strasznie zakręcona wstaję, jednak się nie poddaję i walkę z czasem z reguły wygrywam, bo pociąg w ostatnim momencie mnie  w biegu porywa. … Pracuję na szybkich obrotach, czasami się zamotam i na wysokich obcasach w okręgu światła sobie hasam   W przerwie, czasami ze świętą Tereską w sobie odpoczywam, a wtedy z Wami radośnie przebywam „Muzyką duszy” zraszam dni swego żywota, a jej piękne brzmienie sprawia, ze do życia wraca mi zawsze ochota!   No, może czasami jej cudowna poezja … sprawia, ze z oka spływa słona łezka … która jest serca czyszczeniem …. lub jego prawdziwym wzruszeniem … Oczu moich kolor wtedy jest niczym staw zielony…. a gdy obeschną zmienia się w bursztynowy, prawie piwny … po prostu dziwny …. Taki zresztą jak ja … i cały wokół świat!  Zainteresowania zmieniam jak rękawiczki, no może w moim przypadku bardziej – jak spódniczki, w zależności od okoliczności , a uwierzcie, że daje mi to wiele radości! Jednak w centrum tego wszystkiego, mnie motywującego, tak naprawdę jest Bóg, który jest MIŁOŚCIĄ, i jako MIŁOŚĆ jest tak naprawdę jedynym sensem mojego istnienia … każdego łyku zachwycenia… i siły tworzenia … Ze względu na Niego zdolna jestem do jakiegokolwiek czynu …np. do porannego wstawania, do teraz teko tekstu pisania… do sprzątania, do miłowania … do odkrywania talentów, których wydawało mi się, ze wcale nie posiadam … do przełamywania się .. i … do powstawania …do przebaczania… do - od początku zaczynania …. do odnajdywania się…do uśmiechania… do mówienia NIE aż do  TAK! Nawet do pieczenia  i gotowania … tylko lepiej, żebym się do śpiewania nie zabierała, bo inaczej cała społeczność wokół strasznie będzie cierpiała!  A wszystkiemu temu w ciągu dnia jeszcze mi towarzyszy wśród zgiełku codzienności, jak  i kojącej ciszy domowego zaplecza… mleczna czekolada i gorzka kawa ze śmietanką …która jest dla mnie zawsze miłą niespodzianką!  Poza tym, w miedzy czasie, mogę zajadać się wszelakimi naleśnikami, pierogami, sałatkami … popijać czasem czerwonym wytrawnym winem lub częściej- gorącą i mocną herbatą z sokiem malinowym … na deser może być znowu kawa i …. Szarlotka z  lodami lub lody z bitą śmietaną,  karmelem, czekoladą  i adwokatem….  i zabawa z moim domowym zwierzakiem … ukochanym mniejszym bratem od św. Franciszka   słodkim psiakiem, a raczej dużym psem … Ben-Timonem   No i spacery oraz  rowerowe wycieczki są dla mnie odskocznią od tego wszystkiego … trudnego, niechcianego, nieakceptowanego … a jednocześnie … dają poczucie wolności, a ciału sprężystości !!  Jeśli chodzi o książki i autorów … jeśli już… to szukam rozmaitości … oprócz Autora Jednego – Doskonałego, chociaż muszę  się ze wstydem przyznać, ze nie zawsze mi zrozumiałego …Pana Boga i Jego Pism…
Uwielbiam teatr i kino … chociaż kino często mam wokół siebie , poza tym… musicale, zwariowane komedie i wszystko inne…  w zależności od towarzystwa, czasu i nastroju … byle nie związane z bezmyślną przemocą, bo wtedy nie dobrze śpię nocą! A przed snem, jak byłam mała,  zawsze uwielbiałam Misia Kolargola i Żwirka Muchomora  oraz Pomysłowego Dobromira …bo  po tym zawsze słodko śniłam!

No, to się o sobie napisałam …  a i tak niczego nowego nie powiedziałam …choć wiele pomiędzy wierszami ukryłam i mgłą milczenia spowiłam … Wszystko to jednak bardzo uprzejmie proszę przyjąć z przymrużeniem oka, bo jak to zwykle z kobietami bywa … dziś radosna, a jutro nieszczęśliwa …!!  Tak więc i w upodobaniach może być zmienna … i jak wiatr niestała …  bo choć słyszalna  .. ale ….nieprzewidywalna! A jeśli, ktoś ma jeszcze jakieś pytania, na razie jestem w każdy piątek „do zagadania”

Temu, kto dotrwał w czytaniu do końca, serdecznie dziękuję … i niech dobry Bóg za trud wynagrodzi … i życie wszystkim razem, i każdemu z osobna osłodzi!

Buziaki, uściski i całusy! Niech Was omijają wszelkie złego zakusy!



Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2009-04-22 13:04:03

oriolee

Owieczka

8114068
Skąd: Grębocin^^
Zarejestrowany: 2007-05-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: C@lineczk@

nasza kochana Calineczka


pozdrowienia i chrum chrum

Offline

 

#3 2009-04-22 17:53:29

sprężynka

Owieczka

859392
Skąd: Budziszewo/Grębocin
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 124
Punktów :   

Re: C@lineczk@

oriolee napisał:

nasza kochana Calineczka


pozdrowienia i chrum chrum

no właśnie najkochańsza Calineczka na świecie, takiej to nigdzie nie znajdziecie
Twoja twórczość mnie powala a ten tekścik o sobie czytało się z przyjemnością od samiuśkiego początku do samuśkiego końca
ściskam gorąco i serdecznie

Ostatnio edytowany przez sprężynka (2009-04-22 17:54:12)


"Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu." / "...dla tej miłości warto żyć..."

Offline

 

#4 2009-04-22 21:26:50

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: C@lineczk@

Kochane Dziki!!!  Jak to się mówi   ..... DZIK DZIKA POZNA!!! chrum chrum! ...  tak mi sie cieplutko na serduszku zrobiło i łezka w oku zakręciła! i nie wiem co napisać, bo  tak naprawdę, to WY JESTEŚCIE WSPANIAŁE I MACIE TAKIE PIĘKNE SERDUSZKA! Dbajcie o nie, aby zawsze TAKIE były!  Gorące buziaki - cmok!  cmok dziękuję, ze Jesteście! chrum chrum!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#5 2009-04-24 21:09:35

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: C@lineczk@

a ja za pierwszym razem przeczytałem tylko: "Na imię mam ...Calineczka … i wpadłam tutaj z innej … bajki … " oraz od razu "Temu, kto dotrwał w czytaniu do końca, serdecznie dziękuję … i niech dobry Bóg za trud wynagrodzi … i życie wszystkim razem, i każdemu z osobna osłodzi!" bo ja to tak na skroty kombinuje;P

Za drugim podejściem udało mi się całe.. cało ;P nawet przyjemnie się ten jednolity teks czytało:) nie spodziewałem się. Fajnie ze w końcu napisałaś:) Trochę się o Tobie dowiedzialem, choć juz sporo od Ciebie słyszałem. Np nie wiedziałem o Twoich zamilowaniach do "WINKA" i "SŁODKOŚCI" ;P


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#6 2009-04-25 08:36:43

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: C@lineczk@

Dotrwałem


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#7 2009-04-25 09:29:07

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: C@lineczk@


Karol napisał :
  " a ja za pierwszym razem przeczytałem tylko: "Na imię mam ...Calineczka (…)" Za drugim podejściem udało mi się całe.. cało ;P"

xpacifer napisał: "Dotrwałem "

No no no ...! KTOSIE tu sobie igrają z ogniem!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.coolhogwart.pun.pl www.tef.pun.pl www.akkatsuki.pun.pl www.yellington.pun.pl www.zootycoon.pun.pl