Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


  • Index
  •  » Wyjazdy
  •  » Wakacje - wyjazd do Taize i na Lazurowe Wybrzeże

#1 2011-01-30 11:20:58

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Wakacje - wyjazd do Taize i na Lazurowe Wybrzeże

Poniżej list ks. Leszka Stefańskiego w sprawie tegorocznego wyjazdu do Taize


Szczęść Boże!

Przynaglany zapytaniami ze wszystkich stron o tegoroczny wyjazd do Taize i składanymi jeszcze przed faktem startu oficjalnych zapisów prośbami o zapisanie na wyjazd przesyłam do wszystkich szczegóły związane z tegorocznym wyjazdem.

Zeszłoroczny program (tydzień w Taize + 3 dni na Lazurowym Wybrzeżu + dzień w Mediolanie + dzień w Aquaparku w Liberec) był tak oblężony chętnymi na wyjazd i tak udany, że – na prośbę także osób jadących w zeszłym roku – powtarzamy w tym roku program z małymi zmianami. Jednocześnie informuję, że podjęliśmy z ks. Pawłem Borowskim decyzję, by – chcąc dać większą szansę wszystkim chętnym – spróbować zebrać ludzi na 2 autokary. Stąd od razu na początku zapowiadam, że zbieram zapisy od dziś, 29.01.2011 na razie na 1 autokar (49 osób), a jeśli uzbiera się kolejne 49 osób – pojadą 2 autokary. A teraz szczegóły:


1.    Wszystkim wyjeżdżającym od razu w punkcie pierwszym podkreślam, że wyjazd jest wyjazdem do Taize!! Wszelkie inne atrakcje są dodatkiem, a nie odwrotnie!! Taize jest miejscem szczególnym, gdzie żyje ekumeniczna wspólnota braci, a tydzień tam spędzany jest „wejściem” w ducha, którym żyją na co dzień bracia z Taize. Trudno to miejsce opisać porównując do czegokolwiek innego i wiedzą dobrze o tym ci, co już tam byli. Niemniej tydzień tam spędzany ma charakter modlitewny, religijny, a wszystkich, którzy tam jadą, obowiązuje przyjęcie panującego tam programu dnia i zasad życia. Jest to pierwszy warunek zapisania się na wyjazd do Taize. Wszystkich. Którzy wybierając się po raz pierwszy do Taize proszę o zapoznanie się z pewnymi zasadami życia na stronie www.taize.fr (Do najważniejszych z nich należą: uczestnictwo 3 razy dziennie we wspólnej modlitwie, aktywny udział w spotkaniach w ramach międzynarodowej grupy, zakaz spożywania alkoholu, zakaz mieszkania koedukacyjnego).

2.    Wyjazd w tym roku będzie w terminie dość specyficznym, kiedy wiele osób idzie na pielgrzymkę na Jasną Górę, a w Mediolanie będą trwały Światowe Dni Młodzieży. Będzie to 6-20 sierpnia 2011. Wyjazd 6 sierpnia (sobota) około południa, powrót 20 sierpnia (sobota) rano. Szczegóły podam później.

3.    Program: W Taize spędzamy tydzień (od niedzieli 7 sierpnia do niedzieli 14 sierpnia) kończąc pobyt uroczystą Mszą świętą w Taize o godz. 10.00 i wyjeżdżając bezpośrednio po niej do Cannes. Niestety Ośrodek golfowy w Castellaro, w którym byliśmy w zeszłym roku zażądał w tym roku prawie dwukrotnie większej ceny, stąd musiałem zmienić miejsce zamieszkania i od niedzieli do czwartku rano będziemy spędzać w Hotelu w Cannes (apartamenty 6-osobowe z aneksami kuchennymi). Hotel jest niestety droższy niż ten w zeszłym roku, ale za to położony 250 m od plaży i na peryferiach słynnego Cannes. (http://www.pv-holidays.com/gb-en/self-c … h_BCL-E_fp). W tym czasie zwiedzamy okolice na Lazurowym Wybrzeżu. Zobaczymy jeszcze co. Jeśli będą 2 autokary, być może pojedziemy w różne miejsca. W czwartek rano jedziemy do Turynu i spędzamy tam 9 godzin zwiedzając miasto (czas wolny), a następnie nocą jedziemy do Liberec, gdzie będziemy do południa, i tam spędzamy kolejne 9 godzin (w koszt wliczony jest jak zawsze Aquapark i posiłek typu „szwedzki stół”. Następnie z piątku na sobotę wracamy do domu.

4.    Koszt wyjazdu dla osób w wieku 18-30 lat wynosi: 1300 zł + 50 euro (płatne w czasie wyjazdu). Koszt ten zawiera przejazdy autokarem, wszelkie opłaty autostradowe, parkingowe, pobyt w Taize (mieszkanie i jedzenie), mieszkanie w Hotelu w Cannes oraz pakiet Aquapark i Lunch w Centrum Babylon w Liberec.
Osoby młodsze muszą mieć opiekuna. Jeśli mają swojego opiekuna (brat, siostra, kuzyn, koleżanka), którzy nie chcą nic za podjęcie się opieki – nie ma sprawy. Jeśli jednak ktoś nie ma opiekuna, ja mogę się o niego postarać (poprosić kogoś z wyjeżdżających osób dorosłych), jednak za opiekę trzeba dopłacić (opiekun ma wyjazd tańszy): 100 zł dla osób w wieku 17 lat i 300 dla osób w wieku 15-16 lat. Osoby młodsze nie mogą jechać!! Opiekunem może być osoba dorosła, w przypadku osób w wieku 15-16 lat musi być tej samej płci, ponieważ te osoby mieszkają ze swoim opiekunem w Taize razem.
Osoby starsze płacą 1300 zł + 20 euro, a za pobyt w Taize płacą same.


5.    Zapisanie się na wyjazd jest równoznaczne z wpłatą przedpłaty (min. 500 zł) oraz podaniem danych osobowych:
a.    Imię i nazwisko
b.    Adres stałego zameldowania
c.    Miejsce i data urodzenia
d.    Telefon kontaktowy / e-mail
e.    Informacja czy biorę własny namiot do Taize
f.    (osoby, które nie mają dowodu osobistego): seria i numer paszportu – sprawdzić ważność paszportu!
Jadący do Taize po raz kolejny jeśli nie zmieniły się dane – mogą ich nie przesyłać tylko zaznaczyć, że dane te same, co wcześniej.
Pozostała część kosztów wyjazdu w złotówkach jest do zapłaty do końca maja!!!

6.    O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Proszę zawsze przed dokonaniem przedpłaty najpierw upewnić się, ze zostało się zapisanym. Na marginesie dodam, że część miejsc jest już zarezerwowana. Proszę się więc spieszyć z zapisami. Będą one trwały do czasu zapełnienia się listy.

7.    Bezpośrednio po zapisaniu się należy uiścić przedpłatę i w terminie dokonać wpłaty II raty!! Proszę nie czekać na moje interwencje, ponieważ nie dokonanie wpłaty powoduje, że ja mam później kłopoty z wypłacalnością wobec moich wierzycieli i stawia mnie to w bardzo kłopotliwej sytuacji!!

8.    Przynajmniej 20% grupy powinna w Taize mieć własne namioty. Bardzo więc wskazane jest zabranie własnego namiotu. Proszę koniecznie przy zgłoszeniu się zaznaczyć fakt brania ze sobą namiotu. Koszt pobytu wówczas nie ulega zmianie (pozostałe osoby mieszkają w prostych barakach, gdzie są tylko łóżka piętrowe lub – jak na przykład w zeszłym roku – w dużych namiotach, które są stałą częścią krajobrazu Taize).

9.    Co do jedzenia, to na drogę do Taize każdy zabiera własne jedzenie, w Taize mamy 4 posiłki dziennie (od niedzieli od podwieczorku aż do niedzieli tydzień później do obiadu włącznie). Następnie-podobnie jak w zeszłym roku - w Cannes żywimy się sami, podobnie w Mediolanie i aż do Liberec. W Liberec będzie posiłek, który jest bardzo obfity (w zeszłym roku można się było tak najeść, że do Polski już nikt nic nie jadł). O jakiś prowiant na pewno jeszcze ja sam się postaram dla wszystkich.

10.    Na wyjazd każdy ubezpiecza się sam. Minimum stanowi zdobycie za darmo z NFZ europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego, a dobrze ubezpieczyć się dodatkowo. Na czas przejazdów jesteśmy ubezpieczenie przez firmę autokarową.

11.    Szczegóły dotyczące tego, co należy zabrać, kiedy dokładnie i skąd jest wyjazd etc. podam później. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać maile lub dzwonić. Zaznaczam, że w dniach 31 stycznia-2 lutego jestem z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania na rekolekcjach w Grębocinie, więc możliwość odbierania telefonów przeze mnie w tym czasie będzie bardzo słaba. Od 2 lutego wieczorem jestem uchwytny. Nie mam pojęcia jak szybko będzie zapełniała się lista osób chętnych na wyjazd. W zeszłym roku pobiła wszelkie rekordy – w tydzień nie było żadnego miejsca. Zachęcam więc do szybkiego podejmowania decyzji.

12.    Kontakt i zgłoszenia:
Ks. Leszek Stefański, ul. Żeromskiego 18/27, 87-400 Golub-Dobrzyń
e-mail: xls@wp.pl / GG: 5723722
tel. Kom.: 608057516


nr konta do ewentualnych wpłat:
MultiBank: 47 1140 2017 0000 4402 0529 6100 (adres odbiorcy jeśli jest potrzebny –jak wyżej)
Wpłacając pieniądze na konto proszę wcześniej upewnić się, że zostało się zapisanym (były wolne miejsca) i zaznaczyć w tytule wpłaty: „TAIZE” oraz imię i nazwisko za kogo jest wpłata. Inne dane przesłać na mój adres e-mail.

Ks. Leszek


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 
  • Index
  •  » Wyjazdy
  •  » Wakacje - wyjazd do Taize i na Lazurowe Wybrzeże
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kreskoweczki.pun.pl www.998straz112.pun.pl www.ezt.pun.pl www.pokemonmistrz-chimchar.pun.pl www.kardiologiadziecieca.pun.pl