Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-04-29 12:12:04

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Niedziela Dobrego Pasterza :)

Kochani! Pamiętamy szczególnie w dniu dzisiejszym w naszych modlitwach o naszych drogich Kapłanach, szczególnie Ks. Darku i Ks. Pawle,   by byli wiernymi naśladowcami Najwyższego Kapłana - Dobrego Pasterza, jakim jest sam Jezus Chrystus! Niech On obdarzy ich wszystkimi potrzebnymi Łaskami i Darami, aby uczynić ich Pasterzami wg. Swojego Serca!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2008-04-13 10:32:33

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

puk puk puk ... oto ja... zabłakana owca Twa!! 

Kim jesteś Pasterzu, ze troszczysz się tak
O wodę, o trawę, o słońce, o wiatr?
Jak dobrze uchwycić Twój głos w szumie drzew
I iść w Jego stronę, by usłyszeć Twój śpiew….

Melodię zanucę i razem  z Tobą
Chcę żyć, chcę kochać, chcę isć
Nie boję się ciemności, bo wiem,
Że Tyś mym światłem, pokojem mym.

Zdobyłeś me serce miłości łzą,
Przytuliłeś łagodnie, bym otarła ją.
Jak dobrze, ze jesteś, ze słyszę Twój śpiew,
Że Boskie Twe serce przy moim bić chce….



S. Pasterki od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Pomorskim



...Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało...

Prośmy więc Ciebie, Panie,
wypraw robotników na Swoje żniwo....
aby zdobywali dusze dla Twojego Królestwa..
.




Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2008-04-13 12:21:12

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

Ojcze w niebie, Twojej opiece powierzamy naszych duszpasterzy, którzy podają nam chleb Słowa Bożego i chleb Eucharystyczny. Daj im siły do pracy i serce ojcowskie, abyśmy przez ich posługę mogli dojść do zbawienia.

Panie, obdarz wszelkimi łaskami księzy z naszej parafii oraz wszystkich kaplanów, ażeby wiernie trwali w powołaniu, do którego ich wezwałeś oraz przyprowadzali do Ciebie zabłąkane owieczki


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#4 2008-04-13 15:57:24

izydor k.

Owieczka

12241664
Zarejestrowany: 2007-08-17
Posty: 166
Punktów :   10 

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

Otocz opieką także tych kapłanów, którzy nie patrzą na Twoją pasterską laskę i zabłądzili na drogach współczesności...

... pomocy nasza śpiesz im na ratunek!!!



"Nasz Pan jest Dobrym Pasterzem,
zabłąkanych szuka stroskany
wracających do Niego wita i w ramiona bierze...
... bo nasz Pan jest Dobrym Pasterzem"



Ps. I chwała Mu za to


"Patrzę Jezus na brzegu, wydawał się łatwy - taki do serca na codzień. Mówił:- Przyjdź, czekam - tylko nie licz na cuda... do mnie się idzie przez ogień" (ks.J. T)

Offline

 

#5 2008-04-13 17:04:15

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

Boże - najwyższy Pasterzu- powołuj dobrych i świętych księży, którzy będą prowadzić zabłąkane owieczki do Ciebie i błogosław tym, których juz wybrałeś. Daj im wiarę, siłę i wytrwałosć, aby wiernie Tobie służyli


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#6 2009-05-03 12:39:12

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

(...)

- Kim ty właściwie jesteś?
- Och, to długa historia... Jestem pasterzem, to mój zawód, i lubię go.
- A twoje stado, gdzie ono jest?
- Na hali Wilczyparów. Któregoś dnia zerwała się łam straszna burza. Dziesiątki owiec zostało rażonych piorunem. Na domiar złego, psy wywołały popłoch. Niektóre owce wpadły do jaru, inne się poraniły . Prawdziwa klęska. Nie mówiąc już o złodziejach stad, którzy wykorzystują nawałnice. Trzeba było szybko działać. Tata powiedział mi: ,, Słuchaj, mój mały, jesteś jeszcze młody, ale nie mam nikogo oprócz ciebie. Rób, co chcesz, odszukaj je wszystkie. To będzie ciężkie. Będziesz potrzebował dużo czasu, ale to twoje zadanie. Niech owczarnia będzie zapełniona! Idź więc, mój maty, nie bierz nic ze sobą, żebyś mógł biegać”.
Powiedział mi jeszcze mnóstwo innych rzeczy, ale to pozostanie między nami (musisz wiedzieć, że jestem Jego jedynym synem). No i wyruszyłem w drogę, ot tak, bez niczego. I zacząłem szukać przez wszystkie czasy, we dnie i w nocy. Kiedy już nie mam siły, kiedy chciałbym się zatrzymać, myślę o Nim. Gdybyś wiedział, jakie to święto, ilekroć Mu przyprowadzę parę owiec! Zupełne szaleństwo! Jak na uczcie weselnej!
- Nieźle się poharatałeś!
- Bez ustanku szukałem jednej owcy, jednej jedynej. Miałem wrażenie, że ucieka, gdy tylko mnie spostrzeże. Trzeba było się spieszyć. O tej porze roku noc zapada szybko. Tutaj z byle powodu można upaść i skręcić sobie kostkę. Jednak krwawiąc, uczę się leczyć innych.
- Jeśli dobrze zrozumiałem, to zostawiłeś resztę stada tak po prostu, bez pasterza?
- Co chcesz, na tej jednej owcy Ojcu zależy jak na źrenicy oka. Dla Niego liczy się tylko ona. Co za cios, gdybym jej nie odnalazł!
- I jeszcze jej nie odnalazłeś?
- Ona się boi, że ją odszukam.
- A ja, czy mógłbym pomóc ci ją odnaleźć?
- Jeszcze jak! Co więcej, tylko ty możesz mi pomóc. Bez ciebie nigdy jej nie odnajdę.
- Można by spróbować jutro.
- Ojcu się spieszy, wiesz? A poza tym do jutra mogłaby sobie zrobić coś złego.
- Wyglądasz na zmordowanego! Odpocznij tej nocy.
- Moim odpoczynkiem jest mieć ją tu, na ramieniu.
- Czy twoje zwierzęta mają imiona?
- Każdej nadałem imię.
- A ta, której dzisiaj szukasz, jak się nazywa?
Odniosłem wrażenie, że się waha. Milczenie pogłębiało się. A potem jedno jedyne słowo:
- E-ma-nu-el!
Elektrowstrząs! Grom z jasnego nieba!
Moje własne imię?


"Zraniony Pasterz" Daniel Ange





****



Panie Jezu, Piękny Pasterzu, nieustannie wlewaj w serca Twoich Kapłanów -Twoją Miłość... aby nieśli Dobrą Nowinę ubogim, uzdrowienie chorym i pociechę tym, którzy tracą nadzieję.... Amen.

http://www.youtube.com/watch?v=-VsVdYU4xMk


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#7 2010-04-25 00:28:30

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

"Jestem tu, moje ukochane duszyczki. Słucham was. Dlaczego czekacie? Opowiadajcie wszystko, biedne owieczki, których poszukując posunął się Pasterz aż tak daleko, iż pozwolił, aby Krew Jego wypłynęła kropla po kropli, aż do ostatniej.

A kiedy na ziemi wszystko się dla Niego skończyło, znalazł sposób, aby pozostać przy nich aż do końca świata. Módl się za te, które się boją. Jak mogą się bać? Czyż można się lękać tak dobrego Pasterza? Nawet najmniejsze jagnięta wchodzą Mu na kolana i spoczywają tam - i to jest radością Pasterza.

O biedny, biedny Pasterz czasów obecnych... Widzi On nieład, nienawiść i drapieżcę, który porywa owce. Już tak dawno zaczęła się walka między szatanem i Synem Człowieczym... Ty, która pragniesz mego Królestwa, módl się.

Na ręce Ojca ofiaruj dla Mnie wielką wiązankę małych, radosnych ofiar we wszystkich barwach miłości. Ofiarę cierpliwości. Ofiarę opanowania gwałtownych odruchów. Ofiarę słodyczy. I tę - tak miłą - pokornej miłości (bliźniego), rozumiesz? - bardzo pokornej... A gdy składasz taką ofiarę, umiej podziękować Temu, który daje ci sposobność do udzielenia jałmużny... samemu Jezusowi Chrystusowi.

I jeszcze - ofiarę z pychy. Uważaj siebie za ostatnią spośród wszystkich, łącząc się w ten sposób z uczuciami mojej Matki. Czy godzisz się? "

(On i ja, Gabriela Bossis)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#8 2010-04-30 20:36:08

 Agunia

Owieczka

20781929
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: Niedziela Dobrego Pasterza :)

"MODLITWA SERCA"

Słowo Chrystusa,
          naznacz mnie!
Cierpliwości Chrystusa,
          unoś mnie!
Mocy Chrystusa,
         wesprzyj mnie!
Dłonie Chrystusa,
          pochwyćcie mnie!
Radości Chrystusa,
          zbaw mnie!
Tchnienie Chrystusa,
          ożyw mnie!
Duchu Chrystusa,
           napełnij mnie!
Miłości Chrystusa,
           przeniknij mnie!


Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutozkonoha-gakure.pun.pl www.thfacpoznan.pun.pl www.otsfanforum.pun.pl www.parkour.pun.pl www.paintmen.pun.pl