Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-05-07 21:26:42

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

dla tych, którzy wierzą.... naprzód!!!!

Pod koniec II w. jakiś nie znany z imienia chrześcijanin żyjący prawdopodobnie w Aleksandrii, pisze otwarty list do niejakiego Diogneta, poganina, w którym tak charakteryzuje chrześcijan i ich życie:
     "Chrześcijanie nie odróżniają się od innych ludzi ani jakimś specjalnym terytorium, ani językiem, ani zwyczajami. Nie zamieszkują osobnych miast, nie mają własnego języka, nie prowadzą jakiegoś osobliwego trybu życia. Ich nauka nie jest owocem refleksji czy poszukiwań filozofów goniących ustawicznie za nowościami; nie wyznają oni, jak tylu innych, żadnego systemu filozoficznego. Mieszkają w miastach zarówno greckich jak i barbarzyńskich, jak komu wypadnie, i mimo że w ubiorze, jedzeniu i we wszystkich innych sprawach idą za zwyczajami miejscowymi, prowadzą tryb życia wspaniały i, jak to wielu wyznaje, niewiarygodny. Mieszkają w swojej ojczyźnie, ale jakby byli cudzoziemcami; wykonują wszystkie obowiązki dobrego obywatela i nie uchylają się od żadnych ciężarów, ale czynią to jakby byli przyjezdnymi gośćmi. Każda obca ziemia jest dla nich ojczyzną, każda ojczyzna jest dla nich obcą ziemią. Tak jak wszyscy żenią się, wychodzą za mąż i rodzą dzieci, ale nigdy nie zabijają nowego życia. Mają wspólnotę dóbr, ale nie łoża.
     Żyją w ciele, ale nie według ciała. Żyją na tej ziemi, ale czują się obywatelami nieba. Są posłuszni ziemskim prawom, ale ich sposób życia wynosi ich ponad wszelkie prawo. Kochają wszystkich, a wszyscy ich nienawidzą. Są nieznani, a jednak ustawicznie padają na nich wyroki. Posyła się ich na śmierć, a oni w niej otrzymują życie. Są ubogimi, a wzbogacają wszystkich. Brak im wszystkiego, a obfitują we wszelkie dobra. Są pogardzani, a oni uważają to za tytuł chwały. Szkaluje się ich na wszystkie sposoby, a jednak przyznaje się im ustawicznie rację.
     Gdy wyrządza się im krzywdę, oni błogosławią; gdy traktowani są haniebnie, odpowiadają szacunkiem. Mimo że czynią dobrze, karze się ich, jakby byli złoczyńcami. Gdy muszą znosić karę, cieszą się, jakby im ktoś dawał życie. Żydzi ustawicznie toczą z nimi wojnę, poganie ich prześladują. Ale ci, którzy ich nienawidzą, nie potrafią powiedzieć, jaki jest powód ich wrogości. Słowem, chrześcijanie są dla świata tym, czym dusza jest dla ciała.Bóg ich umieścił w tym zaszczytnym miejscu i oni nie mogą stamtąd zdezerterować."



_________________________________________________________


czy już odnalazłeś swoje miejsce????

"bądź wierny aż do śmierci, a dam Ci wieniec życia" - mówi Pan!!!


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2007-05-07 22:01:52

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: dla tych, którzy wierzą.... naprzód!!!!

dla tych, którzy wierzą.... naprzód!!!!


Czy wyruszysz ze Mną w drogę?



Dziecko moje!
Synu i córko moja!
Pamiętaj,
że zawsze przychodzę do ciebie,
zawsze jestem obok ciebie.
Pamiętaj o tej prawdzie,
choć zabiegany i zagoniony jesteś.
Chcę troszczyć się o ciebie,
bo Jestem Dobrym Pasterzem.
Przez Moją Ofiarę Krzyża, wzgardzenie
zwyciężyłem,
stałem się mocnym Fundamentem,
którego nikt nie zniszczy i nie pokona.
Pragnę byś wzamacniał
Mnie swoją pracą, swoim życiem.
Byś ofiarował Mi swoje troski
i cierpienie,
swój bezsens i zagubienie.

Dziecko moje!
Połóż w budowaniu Kościoła
swoją małą cegiełkę,
by On nieustannie wzrastał.
By stawał się przez ciebie
bardziej ludzki i święty.


I choć będą ci rzucać
kłody na twej drodze,
nie martw się, nie zniaszczą ciebie.
Nie pokonają ciebie,
jeśli trwasz w nauce Mojej
jesli sam na to nie pozwolisz.

Popatrz dziecko moje
jaką wielką miłością darzy cię
Mój Ojciec?
Tylko ci, którzy nie poznali
i nie doznali Miłości Mego Ojca
mogą cię nie rozumieć.
Oni nie wiedzą co to znaczy
Miłość Boża!
Ja cię rozumiem i kocham
i nie zostawiam cię samego, bo:
"Dobry Pasterz daje życie swoje za owce.
Najemnik ucieka,
bo nie zależy mu na owcach.
Ja Jestem Dobrym Pasterzem".

Kroczę razem z tobą,
by zaprowadzić cię na polanę
Miłości, Prawdy i Pokoju.
Zaufaj Mi.

Czy wyruszysz ze Mną w drogę?


/Autor nieznany/


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2007-05-07 22:21:42

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: dla tych, którzy wierzą.... naprzód!!!!

Calineczka napisała:

"Dziecko moje!
Synu i córko moja!
Pamiętaj,
że zawsze przychodzę do ciebie,
zawsze jestem obok ciebie.
Pamiętaj o tej prawdzie,
choć zabiegany i zagoniony jesteś.
Chcę troszczyć się o ciebie,
bo Jestem Dobrym Pasterzem."

Dzisiaj uwierzyłam, że Bóg naprawdę jest obok każdego z nas!!! Czasami wystarczy tylko odczytać poprawnie wiadomość jaką on do nas przesyła, może poprzez innych ludzi, a może poprzez działanie rzeczy martwych


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wza.pun.pl www.dss.pun.pl www.metinboty.pun.pl www.wos.pun.pl www.super-bakugan.pun.pl