Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-05-18 23:53:30

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Owoc dzisiejszego spotkania Wspolnoty .... :)

Modlitwa w intencji Wspólnoty "Słowo Życia"


Panie Boże,
Ty powiedziałeś „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).
Ufni Twoim słowom, stajemy więc przed Tobą i prosimy Cię, abyś przyjął naszą modlitwę, którą zanosimy do Ciebie w intencji naszej całej Wspólnoty - za naszego Drogiego Dobrego Pasterza oraz za każdą i każdego z nas z osobna ... Jednocześnie dziękujemy Ci za dar naszej małej Świątyni, którą tworzymy i której jesteśmy żywymi kamieniami. Pragniemy, aby cała ta budowla rosła na Twoją chwałę i chlubę Kościoła Świętego,  który jest Twoim mistycznym Ciałem tu na ziemi. Ty sam najlepiej wiesz, czego nam potrzeba aby wypełniła sie i objawiła Twoja wola w nas...  Błagamy Cię więc o wszystkie potrzebne nam łaski dla ciała i ducha, a przede wszystkim o  jedność naszych myśli i jedność serc. Niech ogień Twojej nieskończonej miłości przenika nas swoją mocą i wypala wszystko, to co się Tobie w nas nie podoba, i to co nas dzieli. Umocnij naszą wiarę, pomnóż nadzieję oraz rozpal w nas gorącą miłość do Ciebie i do siebie na wzajem. Niech ożywieni Twoim świętym Duchem, niestrudzenie niesiemy światło Ewangelii wszystkim tym, którzy trwają w ciemnościach niewiary i grzechu. Przemieniaj nasze grzeszne serca na podobieństwo Twojego Niepokalanego Serca, by bijąc jednym rytmem bezustannie  wyśpiewały Tobie pieśń uwielbienia. Teraz i na wieki. Amen.


*** Twórczość grupy Justyny podsumowująca spotkanie w dniu 18 maja 2007.

Ostatnio edytowany przez Calineczka (2007-05-19 07:12:02)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2007-05-19 13:25:16

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: Owoc dzisiejszego spotkania Wspolnoty .... :)

PIĘKNA MODLITWA 


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 

#3 2007-05-19 14:12:53

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Owoc dzisiejszego spotkania Wspolnoty .... :)

Wielkie dzięki dla głównej twórczyni - Naszej Poetki Duszy 


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#4 2007-05-22 16:29:17

 smerfetka

Owieczka

5663498
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 58
Punktów :   

Re: Owoc dzisiejszego spotkania Wspolnoty .... :)

Bardzo piekna modlitwa, która pięknie podsumowała nasze spotkanie:)

Ostatnio edytowany przez smerfetka (2007-05-22 16:30:08)


"Jeszcze dziś pokój jest możliwy, a jeśli jest możliwy, pokój jest również obowiązkiem"

Offline

 

#5 2007-10-28 11:47:15

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Owoc dzisiejszego spotkania Wspolnoty .... :)

"Wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa" (1List św. Piotra)


Kochani, w związku z dzisiejszą niedzielą, kiedy obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła - módlmy sie nie tylko w intencji naszego parafialnego murowanego kościoła - ale przede wszystkim tego żywego, który tworzymy my jako poszczególne żywe kamienie... Módlmy sie w intencji świątyni, którą tworzymy  jako wspólnota. Pamiętajmy również o tym, że świątynią jest również  nasze ciało, bo..."Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was? Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście (...) Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?" (1 Kor 3:16-17; 6:19).

Myślę, że dzisiaj jest szczególnie odpowiedni moment aby przypomnieć sobie  modlitwę, którą wspólnie napisaliśmy na jednym z naszych spotkań.... Modlitwę w intencji naszej  Wspólnoty "Słowo Życia" 

Kto jest za -  niech spojrzy "w górę" i wróci do dnia 18 maja br.  Serdecznie pozdrawiam 


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swiatpostow.pun.pl www.onepiecepbf.pun.pl www.sw63.pun.pl www.maniakimargonem.pun.pl www.miedzywymiarami.pun.pl