Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-12-29 13:22:18

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Coś zamiast

Kochani wiem ,że nie umiem pisać bajek jak nasz pasterz, ale posłuchajcie:

Na wyspach Salomona, na południowym Pacyfiku, tubylcy stosuja niezwykła metodę obalania drzew. Jeśli drzewo jest zbyt duże, żeby je ściąć siekierą, zwalaja je wrzeszcząc na nie.Ludzie z lasu obdarzeni specjalnymi właściwościami wspinaja sie o świecie na dzewo i nagle jednoczesnie krzyczą nanie ze wszystkich sił. I robia to tak przez 30dni. A drzewo umiera i pada. Istnieje teoria, że wrzask zabija ducha drzewa. wedle tubylcówto zawsze odnosi skutek.
Ach te biedne naiwne dzikusy. Takie dziwaczne zabobony z dżungli. Krzyczec na drzewa, też coś. Jakie to prymitywne. Robia to tylko dlatego że nie znają zdobyczy współczesnej techniki i nie są odpowiednio wykształceni.
A ja? Ja krzycze na swojego męża. I krzyczę przez telefon, i podczas koszenia trawy. Krzyczę na telewizor i na gazety, i na moje dziei.
Mój sasiad wrzeszczy czestona swój samochód.Tego lata darł się przez całe popołudnie na skłdana drabinę. My współczesni ludzie, uprzejmi, wykształceni, krzyczymy na ruch samochodowy i na sędziów sportowych ,i na rachunki i banki, i maszyny, zwłaszcza na maszyny.
Nie macie pojecia jak dobrze to robi,Maszyny i rzeczy po prostu są tu, na miejscu.Ale nie zawsze kopnięcie pomoże. Jeśli zas idzie o ludz, no cóż, mieszkańcy Wysp Salomona może maja rację. Krzyczenie na coś, co żyje , może zabićw tym czymś ducha. Kije i kamienie mogą nam połamaćkości, ale słowa mogą złamać nasze serca.............


To taka mała dygresjaw coczekiwaniu na powrót Pani Róży.

Offline

 

#2 2007-12-29 14:48:44

Mazurynka

Owieczka

11739018
Skąd: Rzepin
Zarejestrowany: 2007-12-27
Posty: 49
Punktów :   

Re: Coś zamiast

Zgadzam się z Tobą. Mój braciszek kiedyś miał na ścianie taki wierszyk, który sobie zapamiętałam i teraz Wam zacytuję. 
"Słowo, choć nie z głazu, może zmiażdżyć kości
i złamać od razu, chociaż nie jest z głazu.
Złego więc wyrazu strzeż się , zwłaszcza w złości.
Słowo, choć nie z głazu, może zmiażdżyć kości."

Tu kości mają oczywiście znaczenie symboliczne i wiadomo, że tak naprawdę chodzi o serce, tak jak napisałaś Tolu. Ja sama jestem bardzo wrażliwa na słowa i te piękne i te brzydkie i właśnie słowem można mnie zranić najbardziej.

Offline

 

#3 2007-12-29 15:40:06

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Coś zamiast

Tak, zgadzam sie z Wami -  słowo ma wielką moc, zwłaszcza wypowiedziane, wykrzyczane, napisane...
Ale nie tylko samo słowo, albowiem czasami wystarczy samo spojrzenie, a nawet - milczenie (ktore może być ignorancją drugiego człowieka)  a może już zasiać zwątpienie, moze zranić, a nawet w końcu zabić ... A jeśli by to połączyć wszystko razem to już smiertelna dawka - ekspress !!!   Mówią o tym nawet  o tym słowa znanej pisenki, ktorą śpiewał Piotr Szczepanik:


Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem,
nigdy więcej nie mów do mnie że mnie kochasz
nigdy wiecej nie zatruwaj słów goryczą
nigdy więcej mnie już nie karz martwą ciszą...


Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
nigdy więcej nie ryzykuj jednym słowem
mogę później nie zapomniec co mi powiesz...

.... coś w tym jest .... 

Dlatego chyba warto pamiętać słowa   "Czyncie innym tak jak byscie chcieli aby wam czyniono" oraz mówmy innym to, co sami byśmy chcieli usłyszeć!!!

Ostatnio edytowany przez Calineczka (2007-12-29 15:46:47)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#4 2007-12-29 16:48:00

Mysz

Owieczka

5861272
Skąd: Papowo Toruńskie
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 373
Punktów :   

Re: Coś zamiast

PIĘKNY WIERSZYK TEŻ GO SOBIE POWIESZE NA ŚCIANIE,BO WŁAŚNIE WCZORAJ ROZMAWIAŁAM TOLĄ I POSTANOWIŁAM,ŻE PRZESTAJE KRZYCZEĆ NIECH MOJE MALEŃSTWA WŁĄCZNIE Z  MĘŻEM DOROSNĄ I PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY,ZAWSZE TO JA BYŁAM TĄ ZŁĄ........

Offline

 

#5 2007-12-29 19:21:31

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Coś zamiast

No właśnie moje dziewczynki "słowa, słowa, słowa codziennie , niezmiennie od nowa", wypowiadamy tyle słów, ale niestety nie ponosimy za nie odpowiedzialności. Ja tak właśnie krzyczę na wszystkich, jak to juz napisałam, chociaż czesto bym nie chciała.Jednak myślę sobie ,że być dobrym człowiekiem, a co dopiero matka to bbbbbbbbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrdzo ciężka praca czy udzwigniemy ten cięzar?

Offline

 

#6 2007-12-30 19:57:53

Mysz

Owieczka

5861272
Skąd: Papowo Toruńskie
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 373
Punktów :   

Re: Coś zamiast

MNIE BARDZIEJ RANI MILCZENIE , IGNOROWANIE ,JEŻELI POTWIERDZENIA SŁÓW NIE WIDZĘ OCZACH ,W GESTACH TO NIEJEST ŹLE ,ALE JEŚLI SŁOWA SĄ SŁOTKIE A OCZY ŚLĄ GROMY TO JEST TRAGICZNIE  !!!! A PATRZEĆ NAUCZYŁAM SIĘ OD SEBY(SYNA) ON PATRZY NA ŚWIAT INACZEJ ON ZAWSZE WIEDZIAŁ KIEDY SŁUCHAM GO UWAŻNIE A KIEDY ZBYWAM POTAKIWANIE MIAŁ WTEDY NIECAŁE 3-LATA JAK MI POWIEDZIAŁ SŁYSZYSZ ,SŁUCHAJ MNIE....

Offline

 

#7 2007-12-30 20:57:22

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Coś zamiast

Tak to prawda, myszko najgorsi są ci co wobec ciebie wydają sie jak miód, a za plecami obnażają zęby.

Offline

 

#8 2007-12-31 11:09:41

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Coś zamiast

O mocy  "słowa" pięknie pisze Phil Bosmans:

"Bądź ostrożny w swojej mowie.
Jedno ostre słowo moze głeboko kogoś zranić. Słowa przesycone nienawiścią potrafią ludzi całkowicie rozdzielić. Tam gdzie słowa zamieniają sie w broń, tam stoją na przeciwko siebie wrogowie. Nasze życie jest nazbyt krótkie, a nasz świat zbyt mały, by uczynic z niego pole bitewne.

Bądź serdeczny w swojej mowie. Słowa, ktore pochodzą z serca, mogą ludzi znów do siebie zbliżyć. Słowa potrafią wprowadzic pokój i odmienić serca. Błogosławieni ci, którzy zdołali usunąć wszystkie gorzkie słowa ze swoich ust i z odrobiną dozy humoru zamieniać ciernie w róże.

Słowo moze być jak narodziny; jak gwiazda, ktora spada z nieba; jak kromka chleba na dobry początek.

Jest bardzo wiele spraw, o ktorych nie trzeba mówić, aktore należy czynić"




Panie! Niech moja mowa będzie Tak, tak; nie, nie ....

Ostatnio edytowany przez Calineczka (2007-12-31 11:28:36)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.onepiecepbf.pun.pl www.miedzywymiarami.pun.pl www.sw63.pun.pl www.swiatpostow.pun.pl www.ztquake3.pun.pl