Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-05-29 21:57:05

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Jezu, ufam Tobie!

Kochani, w związku z zamieszczonym wcześniej artykułem o Służebnicach Bożego Miłosierdzia w Rybnie i na  prośbę pewnej Osóbki poniżej wstawiam tekst (co czynie z ogromną przyjemnością  ) , który może przybliży nam bardziej istotę nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego …. No, w sumie, Lednica tuż tuż,  a przecież czyż jest coś piękniejszego niż śpiewana Koronka i Litania do Miłosierdzia Bozego na Polach Lednickich    …. ?  


Istota Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego

To nie jedno więcej nabożeństwo
to nie jedna więcej książeczka i obraz.
Z nikim i niczym nieporównywalne
nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
decyduje o losach świata,
o losach ludzkości.
Żadna dyplomacja, żadna polityka,
żadna ludzka przemyślność i umiejętność
nie uratują tego, co się wydaje
idzie ku zgubie
gotowanej przez człowieka
nie tylko jednemu człowiekowi,
ale ludzkości -
jak tylko Jezus,
Ten ukrzyżowany i zmartwychwstały.
I mówię: przez Maryję

Franciszek kard. Macharski




          Posłannictwo św. s. Faustyny przynosi nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w nowych formach.
Jego istotą jest postawa ufności wobec Boga i miłosierdzia wobec bliźnich.

"Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z moim miłosierdziem.
Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ja uleczyć,
przytulając do Swego miłosiernego Serca."


Pan Jezus do  Siostry Faustyny



UFNOŚĆ- określa naszą postawę wobec Boga, obejmuje nie tylko cnotę nadziei lecz także cnotę żywej wiary, pokory, wytrwałości i żalu za poełnione winy. Jest to, po prostu, postawa dziecka, które w każdej sytuacji bezgranicznie ufa miłosiernej miłości  i wszechmocy Ojca niebieskiego. Na taką postawę składa się szereg cnót, z których najważniejsze to: wiara, nadzieja i miłość oraz pokora i skrucha. Ufność wyrasta z poznania tajemnicy miłości miłosiernej Boga wobec człowieka. Nie jest ona postawą emocjonalną, uczuciem czy aktem intelektualnym uznającym za prawdę Boże objawienie, ale jest to całożyciowa postawa człowieka wobec miłosiernego Boga, wypowiadająca się w pełnieniu Jego woli. Słowa: Jezu, ufam Tobie - umieszczone w podpisie obrazu - są właściwą odpowiedzią człowieka na poznanie tajemnicy miłosierdzia Bożego i doświadczenie jej we własnym życiu.
Ufność do tego stopnia stanowi o istocie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, ze bez niej to nabożeństwo nie istnieje, bo pierwszym i zasadniczym wyrazem czci Miłosierdzia Bożego jest właśnie akt ufności. Już sama postawa ufności (bez praktyki innych form kultu) zapewnia ufającemu łaski Bożego miłosierdzia. "Niepojętych łask – obiecał Pan Jezus – pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu" (687). "Niech się zbliżą do tego morza miłosierdzia z wielką ufnością: grzesznicy dostąpią usprawiedliwienia, a sprawiedliwi w dobrym utwierdzenia. Kto pokładał ufność w miłosierdziu Moim, napełnię duszę jego w godzinę śmierci swym Bożym pokojem "(1520).
Ufność jest nie tylko samą istotą, duszą tego nabożeństwa, ale i warunkiem czerpania łask. Łaski z Mojego miłosierdzia – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny – czerpie się jednym naczyniem, a nim jest ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. Wielką mi są pociechą dusze o bezgranicznej ufności, bo w takie dusze przelewam wszystkie skarby swych łask.
"Cieszę się, ze żądają wiele, bo moim pragnieniem jest dawać wiele i to bardzo wiele "(1578). "Dusza która zaufa Mojemu miłosierdziu jest najszczęśliwsza, bo Ja sam mam o nią staranie "(1273). "Żadna dusza, która wzywała Mojego miłosierdzia nie zawiodła się ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci Mojej " (1541).


MIŁOSIERDZIE –
określa naszą postawę w stosunku do każdego człowieka. Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny: "Żądam (…) uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie, nie możesz się od tego usunąć ani  uniewinnić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim : pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa. W tych trzech stopniach  zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć Miłosierdziu Mojemu" (742).
Postawa czynnej miłości  bliźniego jest również warunkiem otrzymania łask. "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób – przypominał Pan Jezus myśl ewangeliczną – nie dostąpi  Mojego miłosierdzia w dzień sądu. O, gdyby dusze umiały gromadzić sobie skarby wieczne, nie byłyby sądzone, uprzedzając sądy Moje miłosierdziem "(1317). Wyjaśnił też, że większą zasługę ma miłosierdzie wobec duszy i dodał, że na to nie potrzeba zasobów materialnych. Miłosierdzie może i powinien świadczyć każdy człowiek. Jest to wymaganie, jakie przed każdym ochrzczonym stawia Ewangelia. Dzięki niemu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego nie ma charakteru dewocyjnego, ale jest głęboko przeżytą postacią chrześcijańskiego życia. Pan Jezus pragnie, aby Jego czciciele w ciągu dnia wykonali chociaż jeden uczynek miłosierdzia z miłości dla Niego. "Wiedz, córko Moja – mówił Pan Jezus do siostry Faustyny – ze serce Moje jest miłosierdziem samym. Z tego morza miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby to miłosierdzie rozlało się na cały świat przez serce twoje. Ktokolwiek się zbliży do ciebie, niech nie odejdzie bez tej ufności w miłosierdzie Moje, której tak bardzo pragnę dla dusz" (1777).

Tekst zaczerpnięty z  książeczki „ Jezu, ufam Tobie”  Wybrane modlitwy św. Siostry Faustyny ….   dziękuję ...



O Rano święta, zadana w serce,
Ukryj mnie w swojej głębinie...
Gdy duch mój w ziemskich myśli rozterce,
O Rano święta, zadana w serce,
Tobie ufając - nie zginę!.....




Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2008-06-08 11:06:02

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Jezu, ufam Tobie!

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a Jezusa bym nie miał,
stałbym się miedzią brzęczącą lub dźwięczącym cymbałem.
Gdybym posiadał dar prorokowania
i poznał wszystkie tajemnice i wszelką wiedzę,
a wiarę miałbym taką, że góry bym przenosił,
a Jezusa bym nie miał,
byłbym niczym.
Gdybym też innych nakarmił wszystkim, co posiadam,
i szczycił się, że wydałem własne ciało,
a Jezusa bym nie miał,
niczego bym nie zyskał.
Jezus jest cierpliwy, szlachetny,
Jezus nie zazdrości, nie przechwala się,
nie jest zarozumiały,
nie postępuje nieprzyzwoicie,
nie szuka siebie,
nie wybucha gniewem,
nie liczy doznanych krzywd,
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz raduje się prawdą.
Wszystko wytrzymuje,
wszystkiemu wierzy,
wszystkiemu ufa,
wszystko przetrwa.
Jezus nigdy się nie kończy.
Inaczej niż dar przepowiadania, który ustanie,
języki, które zanikną,
czy wiedza, której zabraknie.
Tylko po części poznajemy i po części przepowiadamy.
A kiedy nadejdzie to, co doskonałe,
Zaniknie to, co częściowe.
Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
myślałem jak dziecko,
rozumowałem jak dziecko.
Gdy stałem się człowiekiem dojrzałym,
wyzbyłem się tego, co dziecięce.
Teraz widzimy niewyraźnie jak w zwierciadle,
potem będziemy oglądać twarzą w twarz.
Teraz poznaję po części,
potem poznam tak, jak sam zostałem poznany.
Teraz więc trwają wiara, nadzieja i Jezus – te trzy.
Z nich zaś największy jest Jezus
.



św. Paweł i Ojciec Jan Góra

LEDNICA 2008


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#3 2008-06-08 13:48:19

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: Jezu, ufam Tobie!


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 

#4 2008-11-07 13:47:39

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Jezu, ufam Tobie!



"Dopomóż mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne,
bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów,
ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich i przychodziła im z pomocą.

Dopomóż mi, Panie, aby słuch mój był miłosierny,
bym skłaniała się do potrzeb bliźnich,
by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.

Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny,
bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich,
ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.

Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków,
bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu,
przyjmować na siebie cięższe i mozolniejsze prace.

Dopomóż mi, Panie, aby nogi moje były miłosierne,
bym zawsze spieszyła z pomocą bliźnim,
opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. (...)

Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne,
bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich.

O Panie, pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje
i być żywym odbiciem Ciebie.

Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz.

(...) Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój."


S. Faustyna


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#5 2009-02-02 22:33:15

marta

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 178
Punktów :   

Re: Jezu, ufam Tobie!

...Lecz ja, o Panie, ślę moją modlitwę do Ciebie, w czasie łaskawości, o Boże; wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, w zbawczej Twej wierności! Wyrwij mnie z bagna, abym nie zatonął, wybaw mnie od tych, co mnie nienawidzą, i z wodnej głębiny! Niechaj mnie nurt wody nie porwie, niech nie pochłonie mnie głębia, niech otchłań nie zamknie nade mną swej paszczy! Wysłuchaj mnie, Panie, bo Twoja łaska pełna jest dobroci; wejrzyj na mnie w ogromie swego miłosierdzia! Nie kryj swego oblicza przed Twoim sługą; prędko mnie wysłuchaj, bo jestem w ucisku. Zbliż się do mnie i wybaw mnie;
uwolnij mnie przez wzgląd na moich wrogów!...(Ps 69,14-19)

Racz mnie wybawić, o Boże; Panie, pośpiesz mi na pomoc! Niech się zawstydzą i okryją rumieńcem ci, którzy godzą na moje życie. Niech się cofną okryci wstydem ci, którzy z nieszczęść moich się weselą. Niechaj odstąpią okryci hańbą, którzy [mi] mówią: "Ha, ha".
Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają. Niech zawsze mówią: "Bóg jest wielki!" ci, którzy pragną Twojej pomocy. Ja zaś ubogi jestem i nędzny, Boże, szybko przyjdź mi z pomocą! Tyś wspomożyciel mój i wybawca: nie zwlekaj, o Panie! (Ps 70, 1-6)

Ostatnio edytowany przez marta (2009-02-02 22:33:43)


Spałam i śniłam, że życie jest radością. Obudziłam się i zobaczyłam,
że życie jest służbą; Zaczęłam służyć i zobaczyłam, że życie jest szczęściem....

Offline

 

#6 2009-10-05 08:11:37

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Jezu, ufam Tobie!

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję "Gwiazdą Morza". Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściśle obcuję z duszami cierpiącymi.

św. Faustyna Kowalska


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#7 2010-04-11 10:41:25

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Jezu, ufam Tobie!

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonmistrz-chimchar.pun.pl www.ezt.pun.pl www.hogwartonline.pun.pl www.998straz112.pun.pl www.kardiologiadziecieca.pun.pl