Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-06-17 10:51:46

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Portret Króla

Dawno temu pewien król wezwał do siebie najsłynniejszych artystów z całego świata, aby utworzyli jego portret. Przybyło wielu malarzy i rzeźbiarzy. Każdy z nich przywiózł ze sobą materiał, z którego chciał wykonać portret króla.
Dygnitarze królewscy przyjmowali ich z wielką radością i każdemu przydzielili osobną komnatę do pracy. Przybył tam także pewien biedny Grek, który przywiózł ze sobą malutki worek piasku. Zaczęto się z niego śmiać, kpić i pytać co chce z tym woreczkiem piasku zrobić. Jednak Grek nie zważał na ich szyderstwa tylko poprosił o swoją komnatę.
Wszystkich artystów zamknięto na trzy miesiące. Po tym okresie czasu król zaczął przyglądać się kolejnym dziełom. zobaczył wspaniale posągi, obrazy; jednym słowem dzieła sztuki.
W ostatniej komnacie znajdował się biedny Grek. Wszedłszy tam król bardzo się zdziwił. Na ścianie zobaczył swoje odbicie. Ten pomysłowy Grek wziął piasek i wyczyścił nim marmur, który stał się lustrem. Człowiek ten zwyciężył.
Słowo Boże sakramenty, a szczególnie pokuta, są takim piaskiem, który ma oczyścić nasze serca, abyśmy mogli innym pokazać Chrystusa, aby ludzie patrząc na nas, widzieli prawdziwe Jego oblicze.

Autor nieznany



Kochani, chciałam wam podziękować,za to, że gdy jestem z Wami zawsze czuję Jego obecność i widzę Jego prawdziwe oblicze!!


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gwardiaset.pun.pl www.fairytailpbf.pun.pl www.golebiegoluchow.pun.pl www.darklegionl2.pun.pl www.ancientlegion.pun.pl