Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-01-09 15:18:55

Mazurynka

Owieczka

11739018
Skąd: Rzepin
Zarejestrowany: 2007-12-27
Posty: 49
Punktów :   

O zasługiwaniu na DZIECI

Drogie Mamuśki. Ponieważ mam naturę  skłonną nieco do filozofowania, Wasze wzmianki o zasługiwaniu na dzieci skłoniły mnie do refleksji. I choć bynajmniej nie spędziły mi snu z powiek to jednak przez jakiś czas o tym myślałam i postanowiłam się z Wami tymi rozważaniami podzielić w odrębnym wątku.
Co jakiś czas do mojej mamusi przychodzi pewna znajoma, która narzeka mówiąc : "Ty to masz dobrze, bo Masz takie dobre dzieci". Jak ja to słyszę, to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera i to wcale nie dlatego, że nie zgadzam sie z opinią w/w znajomej. Otwiera mi się z powodu totalnej niewiedzy a może nawet głupoty tej pani co do tego skąd się biorą dobre dzieci. Ona myśli, że dzieci mojej mamusi takie się po prostu urodziły i ona tylko patrzyła jak rosną, nie strofowała, nie chwaliła, zajmowała sie zwyczajnie sobą, aż tu nagle patrzy a to są takie dobre dzieci, że tylko podziwiać i dać na wystawę. Mówię Wam ,scyzoryk sie otwiera! dzieci tej pani to już nastolatki (24, 18, 16, 15 ), pierwsze wychowywane przez babcię powoli zaczyna wychodzić na ludzi, chociaż też jeszcze nie wiadomo, pozostałe - szkoda mówić, bo w grę wchodzi i pijaństwo i kradzieże i rozwiązłość. No faktycznie nie ma się kobieta czym chwalić. Nie piszę tego, żeby ją obsmarować na tym forum, ale żeby podzielić się tym co we mnie kipi. Bo przecież ta pani nigdy nie chwaliła, nigdy nie miała czasu, spacerki z dziećmi odbywała często  nocą, o śniadankach nie było mowy ( mamusia musiała sie wyspać), nauką dzieci i zebraniami szkolnymi w ogóle się nie interesowała,kościół, religia, modlitwa, czy choćby podtrzymywanie tradycji z okazji różnych świat - lepiej nie wspominać. No i dlaczego jej dzieci są takie niedobre, że nie tylko obcym nie szczędzą epitetów ale własna matkę nazywają ... ( nie napiszę jak ) ? DZIEWCZYNY, czy ona zasłużyła na Swoje dzieci ? ktoś powie: "tak , zbiera to, co zasiała" a ja mówię NIE! Otrzymała od BOGA wspaniały dar - cztery cudowne , białe jak opłatek i czyste jak łza MARYI duszyczki i cóż uczyniła z tym darem? NIC, po prostu NIC, a nawet gorzej Zrobiła wszystko,żeby ten dar zmarnować. Powiadam Wam, ona nie zasłużyła na ani jedno dziecko. To smutne, to było dla mnie zawsze najtrudniejsze do zniesienia, kiedy jeszcze pracowałam w szkole : patrzeć jak marnuje się tyle dzieci, tyle słodkich duszyczek, które tak łakną miłości, które każdy uśmiech przyjmują jak wygraną w totolotka. Więc WY kochane Mamuśki, które krzyczycie na dzieci, ale i obdarzacie je uśmiechem, wstajecie rano, żeby wyprawić do szkoły, odbieracie z przedszkola, czy pilnujecie, żeby nie weszły w kościele na ołtarz W PEŁNI ZASŁUGUJECIE, i kto wie, może SZEF czeka na WAS z medalem za zasługi dla ludzkości, A największy medal powinna dostać moja UKOCHANA MAMUSIA - moja najlepsza przyjaciółka.

Offline

 

#2 2008-01-18 23:58:24

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: O zasługiwaniu na DZIECI

Choć to wątek dla kochanych mamusiek, a ja mamuśką na razie nie jestem (jak Pan Bóg da może kiedyś będę) to myślę, że macierzyństwo to wspaniały dar Pana Boga, jak również powołanie, które na pewno jest wielką radością i szczęściem, ale przynosi również wiele trosk, zmartwień,  niejednokrotnie cierpienia i to wielka odpowiedzialność za małego człowieczka.

To piękne, że wychowujecie dzieci w wierze, że poświęcacie swój czas, że w tym zwariowanym i pędzącym świecie najważniejszy jest czas ze swoimi dziećmi a nie pieniądze, wygoda czy kariera zawodowa, że chcecie wychować swoje dzieci na dobrych i kochających ludzi. One na pewno czują, że są kochane i kochają Was bardzo bardzo mocno.


Całuski dla Wszystkich mamusiek

Ps. Chciałabym kiedyś dołączyć do Waszego grona   ale Bądź wola Twoja Panie


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutozkonoha-gakure.pun.pl www.paintmen.pun.pl www.otsfanforum.pun.pl www.superanime.pun.pl www.thfacpoznan.pun.pl