Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-03-26 19:45:13

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

o księdzu doktorze ;)

Pewien ksiądz proboszcz podczas wprowadzania na ten urząd w parafii został przez dziekana przedstawiony jako doktor: - Najmilsi! Znam od lat waszego nowego proboszcza. To prawy kapłan, człowiek wielkiego serca, ale i rozumu. Sam, przez skromność, się do tego nie przyzna, więc ja wam powiem, że jest doktorem. Na pewno przysporzy parafii wiele dobrego. Pamiętajcie o nim w swoich modlitwach.Niech pracuje na tej ziemi dla chwały Bożej i waszego zbawienia! Ksiądz proboszcz nawet nie zdążył się zadomowić na swej nowej placówce, gdy już wczesnym rankiem przybiegła na plebanię jedna z parafianek. - Niech będzie pochwalony!...- mówiła szybko. - Proszę księdza proboszcza, co za nieszczęście! Krowę mi wzdęło! Ksiądz proboszcz taki dobry. Niech ksiądz proboszcz, gdyby mógł.. - zawiesiła głos i tylko patrzyła na dobrodzieja. - Ależ... Wie pani, cóż ja mogę poradzić na wzdęcie? - mówił zaskoczony proboszcz. Tu trochę trwała wymiana zdań, w końcu kiedy parafianka powiedziała, że ksiądz proboszcz to doktor, dobrodziej odpowiedział: - Doktor, ale nie od wzdęć. Ja jestem doktorem od teologii. - No właśnie! - z nadzieją w głosie mówiła kobieta. - Żeby choć ksiądz obejrzał. A może to nie wzdęcie? Kto ją tam wie? A może ona właśnie na teologię chora?


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#2 2008-03-26 22:33:53

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: o księdzu doktorze ;)

żeby tak więcej chorych na teologię było


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tef.pun.pl www.zootycoon.pun.pl www.coolhogwart.pun.pl www.yellington.pun.pl www.zetka50.pun.pl