Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-11-16 21:52:46

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

"Ja - Żyd z Tarsu" - katecheza o św. Pawle

"Na Drogach Św. Pawła" to nowy cykl multimedialnych wykładów otwartych przygotowany przez wykładowców Wydziału Teologii, a dedykowany społeczności akademickiej oraz mieszkańcom Torunia. Cykl, który nawiązuje do utanowionego przez papieża Benedykta XVI Roku św. Pawła, rozpocznie się 20 listopada, o godzinie 18.00, wykładem ks. profesora Waldemara Chrostowskiego p.t. "Ja, Żyd z Tarsu". Wszystkie spotkanie będą się odbywać w Auli Collegium Minus, popularnie zwanego Harmonijką, przy Fosie Staromiejskiej 1a w Toruniu. Serdecznie zapraszamy!


http://www.teologia.umk.pl/index.php?op … &Itemid=86


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2008-11-20 20:04:00

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: "Ja - Żyd z Tarsu" - katecheza o św. Pawle

Z tego co wiem "ktosiki" z naszej wspólnoty były na tym spotkaniu
jak było??

kiedy następny wykład???

czekamy na recenzje


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#3 2008-11-20 21:36:35

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: "Ja - Żyd z Tarsu" - katecheza o św. Pawle

Tak były takie dwa ktosiki Dawno nie byłam na wykładzie; czułam się jak za dawnych starych czasów

Dziś ks. Chrostowski wybitny bilblista rozpoczął cykl wykładów o św. Pawle, które będą za każdym razem prowadzone przez kogoś innego, aby z różnych perspektyw pokazać życie św. Pawla.

To był niezwykle ciekawy multimedialny wykład ze zdjęciami, pokazujący miejsca, z którego pochodzi św. Paweł. Dzięki temu wiem już jak wygląda współczesny Tars. Ks. Chrostowski opowiadał dziś o dzieciństwie św. Pawła (a właściwie Szawła) do wyjazdu do Jerozolimy (gdy skończył ok 18lat).

Wykłady mają być taką podróżą przez życie św. Pawła

Mnie się dzisiejszy wykład bardzo podobał, czekam na następny podobno 18grudnia

PS. I ciekawostka   Wiecie, że św Paweł miał siostrę? Ale nie wiadomo tego wprost. Miał na pewno siostrzeńca, a skoro miał siostrzeńca to musiał mieć siostrę


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.akkatsuki.pun.pl www.zootycoon.pun.pl www.zetka50.pun.pl www.yellington.pun.pl www.tef.pun.pl