Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Duchowe rady Ojca Pio - ku pokrzepieniu dusz Waszych :)

#1 2009-03-05 13:06:14

marta

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 178
Punktów :   

Duchowe rady Ojca Pio - ku pokrzepieniu dusz Waszych :)

Są to fragmenty jednego z artykułów z gazety "Miłujcie się!". Stanowią je po częsci słowa Ojca Pio (wszystkie przytoczone tu przeze mnie słowa są Ojca Pio).
Polecam Wam go wszystkim cierpiącym na duchu, ale w szczególności tej jedynej osobie, którą mam na myśli (z pewnością wiesz, że to o Tobie) :

  "(...)Pamiętajmy, że losem dusz wybranych jest cierpienie. Należy je znieśc po chrześcijańsku. Jest to ustanowiony przez Boga, dawcę każdej łaski i daru prowadzącego do zbawienia, wymóg, warunek chwały. A więc w górę serca, ufajmy tylko Bogu samemu; upokórzmy się przed mocną ręką Boga, przyjmujmy z poddaniem się Jego woli każde utrapienie, któremu On, łaskawy Ojciec, zechce nas poddac, aby nas wywyższył w czasie nawiedzenia. Niech całą naszą troską bedzie to tylko: >>Miłowanie Boga i podobanie Mu się we wszystkim<<, niemartwienie się o nic, bo winniśmy wiedziec, że Bóg będzie zawsze czuwał i troszczył się o nas, bardziej, niż potrafimy sobie to wyobrazic".

"Nie zastanawiaj się nad tym, dlaczego cierpisz; nie szukaj odpowiedzi (na pytania), ale idź zdecydowanie do przodu. Jezys nie pozwoli na to, by wyrządzono Ci krzywdę czy spowodowano zatratę. Obyś tylko sama się nie zatraciła i trwała w postanownieniach. A więc głowa do góry! Chocby świat wywrócił się do góry nogami, chocby ciemności ogarnęły wszystko, a świat był ogniu i chaosie - nic nie powinno napawac Twojej duszy niepokojem, gdyż Bóg jest z Tobą i swoją mocą podtrzyma Cię w boju (...)".

"W cierpieniu Pan Jezus jest bliżej, przygląda się i jest Tym, który przychodzi, aby żebrac o ból i łzy, potrzebuje ich dla dusz"

"Wiem, że wszyscy cierpicie. Odwagi! Zaufanie do naszej Matki jest gwarancją, że wyciągnie Ona swą dłoń, by pocieszyc nas wszystkich. W każdym chorym jest Jezus, który cierpi. W każdym ubogim jest Jezus, który kona. W każdym ubogim chorym jest Jezus, który cierpi i kona podwójnie".

"Jezus pozwolił mi wyraźniej usłyszec w mym sercu Jego głos: >>Mój synu! Miłośc poznaje się w bólu; odczujesz go jako ostry w swej duszy, a jeszcze ostrzejszym w swym ciele<<"

"Każde - nawet najbardziej bezsensowne i niezawinione - cierpienie w zjednoczeniu z Nim staje się drogą zbawienia, a więc jest wielką łaską i darem." 

                                                                                                                                                      Ojciec Pio


Spałam i śniłam, że życie jest radością. Obudziłam się i zobaczyłam,
że życie jest służbą; Zaczęłam służyć i zobaczyłam, że życie jest szczęściem....

Offline

 

#2 2009-08-03 08:53:54

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Duchowe rady Ojca Pio - ku pokrzepieniu dusz Waszych :)

Dla wszystkich przeżywających trudny czas....

Niczym się nie trap, niczego nie bój: Bogu zaufaj, nic ci nie grozi
Niczym się nie trap, niczego nie bój: Bóg sam wystarcza.

św. Teresa od Jezusa


http://www.youtube.com/watch?v=ahOxWyPD … re=related


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Duchowe rady Ojca Pio - ku pokrzepieniu dusz Waszych :)
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.telefonypomocy.pun.pl www.sunnycraft.pun.pl www.wwegame-gra.pun.pl www.raiders-rd.pun.pl www.sor.pun.pl