Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Kilka słów dla ludzi, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem

#1 2009-02-01 14:37:59

marta

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 178
Punktów :   

Kilka słów dla ludzi, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem

Jest to fragment książki, pt."Pogłębic wiarę w Jezusa- Rekolekcje ze św Łukaszem" z serii książek - Rekolekce lectio divina.
Wielu z nas nie słyszy głosu swojego powołania w sobie. Może się boi na nie odpowiedziec....
Frgment ten może również pomóc nam przezwyciężyc słabośc swojej wiary!
Polecam lekturę tego fragmentu. Autor, ks. Krzysztof Wons SDS nawiązuje tu do Zwiastowania Maryji i jej przeżyc związanych z tym wydarzeniem w Jej życiu.



..." Wobec kolejnych słów na próżno stawac z kolejnymi pytaniami. Pytania;jak? dlaczego? w pewnym momencie już nie pomagają. Nie są potrzebne. Przeciwnie, mogą wywołac w sercu burzę jak na bezkresnym oceanie. Maryja znajduje się na Oceanie Dobrej Nowiny. Jak ogromne fale pojawiają się kolejne Słowa, z którymi Maryja nie jest wstanie się zmagac. Może się im jedynie powierzyc. Uświadamia sobie, że Jej prosty umysł dochodzi do granic ludzkiego rozumowania. Stoi przed progiem, który może przekroczyc jedynie siłą wiary. Jeśli człowiek w takim momencie zatrzyma się na nurtujących go pytaniach, popadnie w stan bezradności i osamotnienia, który zrodzi lęk i zwątpienie. Wtedy, jak wzburzone falepojawią się kolejne trudności, w których człowiek utonie niczym w morzu. Horyzont przyszłości, jaki ukazuje Słowo, budzi bojaźń. Maryja miała wiele powodów, aby zatrzymac sie na trudnościach, które w ludzkiej wyobraźni malowały bardzo realny złowrogi obraz przyszłości. Miała z pewnością wiele pytań o to, co się może wydarzyc:Jak z jej brzemiennościa przyjmie ją Józef?Czy nie zwątpi w jej czystośc i Jej nieznienawidzi? Czy nie zginie z dzieckiem w łonie, narażając także Józefa? Jak zareagują najbliżsi z rodziny i sąsiedzi? Wiedziała, że zgodnie z Torą, może razem z Józefem znaleźc się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Dziecko poczęło się poza małżeństwem. ........
....Jednak z kolejnych słów Maryji wynika, że nie skupia się na tym. Wie, że nie znajdzie żadnego oparcia w swoich ludzkich rozważaniach. Nie może liczyc na pomoc najbliższych, nawet na Prawo. Czego uchwycic może się człowiek w takim momencie, aby nie zwątpic, aby przekroczyc próg swojej bezradności i pójśc kosekwentnie drogą wiary? Posłuchajmy, co mówi Maryja: 
<< Na to rzekła Maryja:Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!>> (1,38)...."

Ostatnio edytowany przez marta (2009-02-01 14:39:14)


Spałam i śniłam, że życie jest radością. Obudziłam się i zobaczyłam,
że życie jest służbą; Zaczęłam służyć i zobaczyłam, że życie jest szczęściem....

Offline

 

#2 2009-02-01 22:24:05

marta

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kilka słów dla ludzi, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem

Dodaję coś o powołaniu kapłańskim. Ponoc mamy kryzys powołań kapłańskich. Zachęcam, więc!!!


http://pl.youtube.com/watch?v=uqzdII2VY … re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=Xd9teyS-j … re=related

Ostatnio edytowany przez marta (2009-08-03 19:54:40)


Spałam i śniłam, że życie jest radością. Obudziłam się i zobaczyłam,
że życie jest służbą; Zaczęłam służyć i zobaczyłam, że życie jest szczęściem....

Offline

 

#3 2009-03-03 12:02:45

marta

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kilka słów dla ludzi, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem

MODLITWA O ROZEZNANIE DROGI SWOJEGO POWOŁANIA

O Jezu, Dobry Pasterzu, Ty w nieskończonej miłości powiedziałeś: „Pójdź za Mną, naśladuj mnie!”. Proszę, naucz mnie rozpoznawać swoje powołanie życiowe i pozwól go dobrze realizować na Twoją chwałę, pożytek ludzi, wiernie i z radością. Amen


Spałam i śniłam, że życie jest radością. Obudziłam się i zobaczyłam,
że życie jest służbą; Zaczęłam służyć i zobaczyłam, że życie jest szczęściem....

Offline

 

#4 2010-03-04 10:31:50

marta

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kilka słów dla ludzi, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem


Spałam i śniłam, że życie jest radością. Obudziłam się i zobaczyłam,
że życie jest służbą; Zaczęłam służyć i zobaczyłam, że życie jest szczęściem....

Offline

 
  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Kilka słów dla ludzi, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.telefonypomocy.pun.pl www.sor.pun.pl www.wwegame-gra.pun.pl www.espadre.pun.pl www.raiders-rd.pun.pl