Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2011-02-23 18:02:47

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Modlitwa za Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu :)

"Dziś druga rocznica mych prymicji. Dzięki Ci, Panie, za to, co doznałem przez te 2 lata. Nawet za błędy i odchylenia od Twej woli. Wracam obecnie do Ciebie, Panie, by Ci naprawdę służyć. Mam może opalone już trochę skrzydła, lecz... w głębokiej pokorze klękam przed Tobą i proszę: daj mi szczerze prowadzić życie i nigdy nie być aktorem życiowym. Daj odwagę życia według wskazań Twoich. Klękam niżej niż zwykle. ...Panie, Tobie daję me życie. Nie umiemy wyrazić mych obecnych myśli. Niech te chwile mojego wahania życiowego i odchodzenia od Ciebie staną mi się obecnie mocą. Boże, chcę być naprawdę kapłanem".

(Modlitwa ks. Frelichowskiego)
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=497




W związku z dzisiejszym wspomnieniem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w naszej Diecezji, poniżej wstawiam modlitwę za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Modlitwę tę wraz z wizerunkiem błogosławionego, otrzymałam kiedyś z prośbą … o modlitwę właśnie i pomyślałam, że może ktoś chciałby się do niej przyłączyć, szczególnie pamiętając przy tej okazji o naszym Izydorze



Modlitwa
Za Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu
i o nowe powołania kapłańskie.


    Panie Jezu, skieruj swoje wejrzenie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, gdzie w pobożności  i wiedzy wzrastają przyszli kapłani Twojego Kościoła.
    Księdzu Biskupowi i przełożonym seminarium daj, Panie, łaskę prawdziwej mądrości w wyborze kandydatów do posługi kapłańskiej oraz do wychowywania ich ze stanowczością i miłością w cnocie i wiedzy.
    Dzieciom i młodzieży udziel światła rozeznania, że ich powołanie i odpowiedź na nie pochodzi całkowicie od Ciebie. Spraw, aby ochoczo podjęli wezwanie do pójścia za Tobą.
    W rodzinach kleryków i dobroczyńców seminarium pomnóż Twoją laskę tak, żeby wielkość powołania kapłańskiego była należycie zrozumiana, doceniana i przyjęta przez wszystkich.
    Zawierzam całą wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu oraz sprawę nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich wstawiennictwu bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, ufając, że nigdy nie zabraknie wiernych i gorliwych pracowników w winnicy naszej diecezji. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen


*



PS. Macieju (Izydorze),  wielu potrzebnych łask dla Ciebie z okazji dzisiejszego święta Niech bł. Stefan Wincenty Frelichowski będzie dla Ciebie wzorem i natchnieniem na Drodze Służby Miłości Bogu i Bliźniemu...


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2011-02-23 21:47:53

Mysz

Owieczka

5861272
Skąd: Papowo Toruńskie
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 373
Punktów :   

Re: Modlitwa za Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu :)

Ja Myszka do Twojej  Calineczko modlitwy się przyłącze. W seminarium mam ( i kiedyś miałam - dziś są już -Księżmi -jest Ich kilku więc z imienia nie wymieniam ) znajomych z pielgrzymkowego szlaku- Krzysia, Michała no i naszego Macieja -a więc niech Ich wszystkich wspiera bł. Stefan Wincenty Frelichowski.

Offline

 

#3 2011-02-28 11:09:31

izydor k.

Owieczka

12241664
Zarejestrowany: 2007-08-17
Posty: 166
Punktów :   10 

Re: Modlitwa za Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu :)

Bóg zapłać za modlitwę w intencji nas wszystkich!!

Ja także pamiętam o was w modlitwie, zwłaszcza podczas nocnej adoracji w najbliższy czwartek!

Izydor


"Patrzę Jezus na brzegu, wydawał się łatwy - taki do serca na codzień. Mówił:- Przyjdź, czekam - tylko nie licz na cuda... do mnie się idzie przez ogień" (ks.J. T)

Offline

 

#4 2011-02-28 22:23:12

Mysz

Owieczka

5861272
Skąd: Papowo Toruńskie
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 373
Punktów :   

Re: Modlitwa za Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu :)

Izydorku, dzięki że o nas myślisz.

                     

    Myszka.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ometinie.pun.pl www.gildiasithlords.pun.pl www.11ac2.pun.pl www.cold-wars.pun.pl www.fbgaming.pun.pl