Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-03-26 21:43:24

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

NA ŻYCZENIE: BAJKA KS. LESZKA

Choć zalogowany jako xpacifer tym razem pisze ks. Leszek:

Jak to zwykle w bajkach bywa: za siedmioma górami, za siedmioma rzekami ... itd. mieszkała sobie księżniczka. Jak to zwykle księżniczkom się zdarza - mieszkała ona w pięknym pałacu... Owego poranka, kiedy dzieje się nasza bajka, księżniczka obudziła się w swojej wielkiej sypialni, na środku której stało wielkie, piękne łoże z baldachimem i zaraz po przebudzeniu ujrzała niedaleko swojego łóżka wielką drewnianą skrzynię. Wyskoczyła z łóżka, założyła swoje różowe pantofelki z pomponikami i podbiegła do skrzyni. Na skrzyni widniał napis: "Od księcia z sąsidniego królestwa". Księżniczka już wcześniej przeczuwała, że książę coś do niej czuje, a i ona nie mogłaby zaprzeczyć, że gdy książę był w jej obecności jej oczka lekko zachodziły mgiełką z radości...
- Cóż mógł mi przysłać książę? - pomyślała i w te pędy zaczęła próbować dostać się do środka skrzyni. Ale jej paluszki z delikatnymi paznokietkami okazały się zbyt delikatne, żeby otworzyć skrzynię...
Przywołała więc swoją służbę, która z odpowiednimi narzędziami poradziła sobie z drewnianą skrzynią i już po chwili ku dziwieniu wszystkich spośród mnóstwa trocin na środek sali wytoczyła się... armatnia kula.
- Co za głupi żart! - krzyknęła księżniczka i wyraźnie zdenerwowana i zniesmaczona chwyciła obiema rączkami ciążką kulę, zbliżyła się do okna (wówczas okna nie miały szyb i bardziej przypominały smukłe dziury w murze) i wyrzuciła kulę na dziedziniec...
...ale kula po upadnięciu na bruk pękła i ze środka coś wypadło...
Zdziwiona książniczka szybciutko (tup, tup, tup...) zbiegła w swoich różowych pantofelkach z pomponami po schodach na dziedziniec i wzięła do ręki to, co wypadło ze środka kuli. Była to mała szkatułka. W środku szkatułki był złoty pierścioek z brylantem i karteczką: "KOCHAM CIĘ!"

Kto ma oczy do czytania niech czyta i rozumie...
Kto ma uszy do słuchania już pewnie słyszał puentę i wie o co chodzi

Ps. Ksiądz Paweł płacze , że nie pisze dziś bajki na forum, tylko ja, ale nie pocieszajcie go za mocno, bo wpadnie w pychę...
Pozdrawiam gorąco!!


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2007-03-26 22:14:28

MałaMI

Wierszopisarka:)

4603679
Call me!
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 583
Punktów :   12 

Re: NA ŻYCZENIE: BAJKA KS. LESZKA

Więc tak: dziękujemy ślicznie za bajkę i wcale nie pocieszamy Księdza Pawła, żeby nie wpadł w pychę

Chociaż też żeby sie nie obraził i pisał do nas przez kolejne wieczorki to możemy mu powiedzieć że BARDZO BARDZO lubimy Jego bajki i czekamy na kolejne

Offline

 

#3 2007-03-26 22:17:18

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: NA ŻYCZENIE: BAJKA KS. LESZKA

ależ to słodkie......


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#4 2007-04-24 11:34:29

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: NA ŻYCZENIE: BAJKA KS. LESZKA

ks. Leszek napisał:

(...) Kto ma oczy do czytania niech czyta i rozumie...
Kto ma uszy do słuchania już pewnie słyszał puentę i wie o co chodzi

Ale o co chodzi? I co się stało się?.. http://www.powernx.shou.pl/sz/kropelka.gif

Mógłbym prosic o puentę i wyjaśnienie dla mniej wtajemniczonych i inteligentnych? http://www.powernx.shou.pl/sz/2pliz.gif

Mam kilka propozycji:
1. Ktoś może Cie bardzo kochać mimo, iż z zewnątrz wydaje się(jest) niemiły i szorstki.
2. Nie dawaj dziewczynie kuli armatniej, bo się wkurzy i moze sobie połamać paznokcie.
3. Przed miłoscią musi być troche złosci


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#5 2007-04-24 12:16:54

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: NA ŻYCZENIE: BAJKA KS. LESZKA

Dobre!!!

.... Bóg napisał Ci w liscie , że bardzo Cię kocha!!!! Tym listem jest Biblia!! Ale my tak często nie chcemy się przełamać i zacząć czytać tego listu miłosnego do mnie.... wystarczy jednak odrobina dobrej woli, by usłyszec to, czego pragnę... że jestem kochany miłościa nie znająca granic, miłościa, która nigdy nie umiera!!!


pozdrawiam wszystkich.......
i wołam : uwierzcie w miłość!!!

....zakochanych.....
umacniajcie swoją miłość Miłością Chrystusa!!!

i tych, którzy szukają miłości.....
szukajcie a znajdziecie.... szukajcie z Bogiem i w Bogu!!!!


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#6 2007-04-24 15:47:12

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: NA ŻYCZENIE: BAJKA KS. LESZKA

Ja szukam.... ale coś mi cięzko idzie.....
ale mimo to wiem, że Bóg chce dla mnie dobrze,
dlatego ufam mu i z cierpliwością czekam na to  co będzie...  
Chwała Panu!!


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.super-bakugan.pun.pl www.wza.pun.pl www.undersiemce.pun.pl www.wos.pun.pl www.metinboty.pun.pl