Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-05-13 08:29:46

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

KIM JESTEM??

- Kim jestem? - spytał kiedyś starca pewien młodzian.
     
   - Jesteś tym, za kogo się uważasz - odrzekł starzec - wyjaśni ci to taka historyjka...

     Zachodziło słońce. Z murów miasta można było zobaczyć na linii horyzontu dwie obejmujące się sylwetki.

     "To jakiś tatuś i mamusia" - pomyślała niewinna dziecinka.

     "To kochankowie" - pomyślał mężczyzna ze złamanym sercem.

     "To dwaj przyjaciele, co spotkali się po wielu latach" - pomyślał człowiek samotny.     

     "To dwaj kupcy, co dobili targu" - pomyślał skąpiec.

     "To ojciec obejmuje syna wracającego z wojny" - pomyślała pewna pani o tkliwej duszy.

     "To córka ściska ojca, który wraca z dalekiej podróży" - pomyślał człowiek pogrążony w bólu po śmierci córki.

     "To para zakochanych" - pomyślała dziewczyna marząca o miłości.

     "To dwaj ludzie walczą do ostatniej kropli krwi" - pomyślał morderca.

     "Kto wie, dlaczego się obejmują" - pomyślał człowiek o oschłym sercu.

     "Jaki to piękny widok; dwoje obejmujących się ludzi" - pomyślał duchowny.

     - W każdej myśli - zakończył starzec - widzisz siebie samego takim, jakim jesteś. Analizuj często swoje myśli; mogą ci one powiedzieć o wiele więcej o tobie samym niż jakikolwiek nauczyciel.




Pier D'Aubrigy


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2008-05-13 08:56:36

Mysz

Owieczka

5861272
Skąd: Papowo Toruńskie
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 373
Punktów :   

Re: KIM JESTEM??

TO PRAWDA ,ANALIZUJĄC SWOJE MYŚLI MOŻEMY POZNAĆ I ZROZUMIEĆ SAMEGO SIEBIE , ALE WNIOSKI MOGĄ NAS ZASKOCZYĆ .

Offline

 

#3 2008-05-13 12:27:09

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: KIM JESTEM??

... jak to się mówi … głodnemu chleb na mysli?

xpacifer napisał :
- W każdej myśli - zakończył starzec - widzisz siebie samego takim, jakim jesteś. Analizuj często swoje myśli; mogą ci one powiedzieć o wiele więcej o tobie samym niż jakikolwiek nauczyciel.

Nasze MYŚLI wypływają z naszych uczuć, są jakby ich odzwierciedleniem, są motywacją i motorem naszych działań, i ZIARNEM naszego czynu…(a przecież " po owocach ich poznacie" Mt 7,16 ) Jeżeli nasze myśli wypełnione są dobrem, nasze człowieczeństwo rozkwita w Bogu … który jest miłością,pokojem i światłem.... Jednak w życiu często spotykaja nas niepowodzenia i często dlatego, ze nasze myśli nie są pozytywne…  bowiem nasze zdobyte doświadczenia, niekoniecznie dobrze i budująco, a wręcz blokująco  wpływają na nasze myśli i ocenę innych ludzi i sytuacji, w której się aktualnie znajdujemy,  a przez to prowadzą nas do negacji sytuacji i osób oraz stają się  barierą w czynieniu dobra. Dlatego, moim skromnym zdaniem,  powinniśmy dbać o rozwijanie i pielęgnowanie prawdziwego uczucia miłości i uświadomiść sobie, że to serce człowieka jest źródłem, z którego wypływa dobro, ale także i zło……. Należy dbać o to, aby  wychodziły z niego tylko myśli czyste, jasne i piękne, nasycone miłością opartą na  Bożych przykazaniach…..( "Jeśli twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeżeli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności.") i aby własnie takie mysli, pomimo róznych przeciwności, chwil zwątpień i  różnorakich prób,  były dla nas inspiracją do dzialania i spoglądania na drugiego czlowieka … Bo jak ktoś kiedyś powiedział: „Prawdziwe wartości ludzkie to serce wolne od pożądania i gniewu, język niesplamiony kłamstwem oraz ciało nieskalane aktem przemocy” 


Boże, stwórz we mnie serce czyste …i  daj mi MYŚL  DOBRĄ  ….  opartą na miłości, której  źródłem jesteś TY … aby stała się natchnieniem do  każdego mojego czynu i wydała owoc 100-krotny … w Tobie…

Ostatnio edytowany przez Calineczka (2008-05-13 12:32:24)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#4 2008-05-14 15:31:12

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: KIM JESTEM??

Ktoś całkiem niedawno nauczył mnie ,że straszną rzeczą jest kłamstwo w stosunku do siebie samego! Tylko zaś analizując własne myśli mozemy odkryć własną duszę przed sobą samym, zdobądzmy się na szczerość względem siebie a wtedy już tylko od nas będzie zależało czy poprosimy Boga o pomoc. Dziękuję E.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.roznezwierzaki.pun.pl www.wsowl2008.pun.pl www.elektrobram.pun.pl www.san-andreas.pun.pl www.orp.pun.pl