Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-04-01 22:49:21

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

TYLKO Z CHRYSTUSEM I DRUGIM CZłOWIEKIEM

Puk puk ! To ja Calineczka... Chyba zabłądziłam... ale skoro już tutaj się znalazłam, to czy mogę, w drodze wyjątku, dzisiaj  bajkę dla Was opowiedzieć? ............. Nic nie słyszę, więc chyba mogę?

A więc nie tak dawno temu... Do człowieka słynącego z mądrości i świętości przyszedł ktoś z zapytaniem: "Wiem, ze uczysz ludzi prawd Bożych. Lecz jeśli chodzi o wspólnotę i zjednoczenie z innymi, to nie mogę sie z tobą zgodzić. nawet uczniowie Pana Jezusa nie we wszystkim ze sobą sie zgadzali. Ja też nie potrafię ze wszystkimi żyć w spokoju. Czy nie mogę sam robić wszystkiego? Czy muszę przychodzić na niedzielną Mszę św. razem z innymi?"
Na te słowa powiedział do przybysza: "posłuchaj, opowiem ci pewną historię:
Pewnego razu spotkało się kilku mężczyzn. Siedzieli przy stole i rozmawiali. Gdy zapadł wieczór i zrobiło się chłodno, nazbierali drewna w lesie i rozniecili ognisko. Potem siedzieli wokół niego i grzali się. Płomienie oświetlały ich twarze, byli szczęśliwi.
Lecz jeden z nich nie chciał dłużej pozostawać w kręgu przyjaciół. Chciał być sam. Wziął wiec płonącą szczapę z ogniska i oddalił się. Płonące drewno oświetlało i ogrzewało go przez chwilę. Nie trwało to jednak długo, wkrótce ogarnęły go ciemności i poczuł głód. Zastanowił się. Wziął wygasłą szczapę i wrócił do kręgu przyjaciół. Przyjęli go z radością. Włożył swoje drewno do ogniska, wkrótce płonęło tak jak inne, a on czuł ciepło rozchodzące sie po ciele, płomienie rozświetlały jego twarz".
Tutaj starzec przerwał, po chwili mówił dalej: "Kto należy do Chrystusa, ten jest blisko ognia. On przyszedł na ziemię na to, aby ogień na niej rozpalić o bardzo pragnął, aby ogień płonął. Ten ogień płonie tam, gdzie jest Chrystus i gdzie są ci, którzy sie gromadzą w Jego imię!"

Dzisiaj doświadczyłam, jak wielka siłą i obroną jesteście dla mnie.  Cieszę się, że jestem z Wami. Dziękuję Księdzu Pawłowi, że uwierzył we mnie. Chwała Panu!
Dobranoc Calineczka


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2007-04-02 00:02:44

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: TYLKO Z CHRYSTUSEM I DRUGIM CZłOWIEKIEM

Oj.... to ja Wam wszystkim bardzo bardzo dziękuję!!!! bez Was życie nie miałoby smaku


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.miedzywymiarami.pun.pl www.ztquake3.pun.pl www.onepiecepbf.pun.pl www.swiatpostow.pun.pl www.maniakimargonem.pun.pl