Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#16 2008-01-22 07:25:25

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Ja też uwielbiam Małgorzatę Musierowicz i np. "Kwiat kalafiora" Poza tym,  z tych trochę starszej daty książek ale za to ponadczasowych gorąco polecam- "Dzikuska" Ireny Zarzyckiej oraz wszystkie książki Joanny Chmielewskiej !!!! "Lesio" "Całe zdanie nieboszczyka" "Wszystko czerwone" ...itp. itd. Takie szaleństwa   Joanny Chmielewskiej bardzo mi odpowiadają i chyba dzisiaj wczułam sie w rolę, bo z samego rana herbatę zalalam ... kawą z ekspresu zamiast wrzątkiem I wiecie co???!! Od razu sie obudziłam


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#17 2008-01-22 08:31:04

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Kącik moli książkowych ;)

aaaa i dodam jeszcze -  "Mały Książe" Exupery’ego!! Koniecznie!! 


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#18 2008-01-22 10:02:40

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Mazurynko nie wierzę, ja też mam wszystkie Musierowiczowe i Tolkiena też, to moi ukochani przyjaciele!
Poczytaj sobie teraz Darię Doncową super zabawa, taka trochę Chmielewska w ruskiej wersji.

Offline

 

#19 2008-01-22 10:26:33

Mazurynka

Owieczka

11739018
Skąd: Rzepin
Zarejestrowany: 2007-12-27
Posty: 49
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

Jak przyłączałam sobie internet, to miałam same obawy i nigdy bym nie pomyślała, że można przez "siec" poznać prawdziwe bratnie dusze, a tu proszę - niespodzianka. Pozdrawiam gorąco Mole Książkowe.

Offline

 

#20 2008-01-22 18:03:49

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Dziewczyny, a czytałyście może ,Dzieci Hurina, albo ,Silmarillion, Tolkiena? Ja  starałam  się je przeczytać, ale jakoś nie mogę  przez nie przebrnąć.. .. z resztą  jedną z nich pożyczyłam jakiś czas temu.... (pozdrowienia dla Piotrka- naszego Administratora , dzieki za cierpliwosć)


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#21 2008-01-23 14:56:29

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

Angelika napisał:

a mnie od pewnego czasu intersuję twórczość Paulo Coelho, narazie przeczytałam 3 jego książki:

- " 11 minut"
- " Na brzegu rzeki Piedry..."
- " Alchemik "

szczególnie spodobały mi się pierwsze dwie ...

Gorąco polecam 

Reszte tez warto przeczytać (oprocz "pielgrzyma" wg mnie słaby). Ten autor ma przyjemne opowiadania (takie na jeden - dwa wieczory). Odnosze wrazenie ze chce on przekazać cos wiecej w tych ksiazkach, czego sam do konca czasem nie pojmuje / nie rozumie  -Ale miło sie czyta.


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#22 2008-01-23 20:01:21

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Kącik moli książkowych ;)

migotka napisał:

Dziewczyny, a czytałyście może ,Dzieci Hurina, albo ,Silmarillion, Tolkiena? Ja  starałam  się je przeczytać, ale jakoś nie mogę  przez nie przebrnąć.. ..

Zacytuję Wam pierwsze dwa zdania dzieci Hurina:

" Hador Złotowłosy był władcą Edainów, Eldarowie zaś wielce go miłowali. Do końca swych dni mieszkał na terenach znajdujących się pod zwierzchnictwem Fingolfina, który nadał mu rozległe ziemie na obszarze Hithlumu, zwane Dór-Iominem. Córka Hadora, Glóredhla, została żoną Haldira, syna Halimra, wodza ludzi z Brethilu. Podczas tej samej uroczystości syn Hadora, Galdor wysoki, poślubił Harethę, córkę Halmira."




Już pierwsze dwa zdania są bardzo zakręcone. Czytając tę książkę trzeba by chyba od razu drzewo genealogiczne rysować Podziwiam tego, komu udało się tą książkę przeczytać.


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#23 2008-01-23 20:06:46

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Kącik moli książkowych ;)

migotka napisał:

Dziewczyny, a czytałyście może ,Dzieci Hurina, albo ,Silmarillion, Tolkiena? Ja  starałam  się je przeczytać, ale jakoś nie mogę  przez nie przebrnąć.. ..

Zacytuję Wam pierwsze dwa zdania "Dzieci Hurina":

" Hador Złotowłosy był władcą Edainów, Eldarowie zaś wielce go miłowali. Do końca swych dni mieszkał na terenach znajdujących się pod zwierzchnictwem Fingolfina, który nadał mu rozległe ziemie na obszarze Hithlumu, zwane Dór-Iominem. Córka Hadora, Glóredhla, została żoną Haldira, syna Halimra, wodza ludzi z Brethilu. Podczas tej samej uroczystości syn Hadora, Galdor wysoki, poślubił Harethę, córkę Halmira."

Już pierwsze dwa zdania są bardzo zakręcone. Czytając tę książkę trzeba by chyba od razu drzewo genealogiczne rysować Podziwiam tego, komu udało się tą książkę przeczytać.


A jakieś pół roku temu czytałam przewodnik po drodze  do Santiago de Compostela "Droga św. Jakuba" - w której między innym ks Miszewski, który bywał dawniej często na naszej parafii i nasz diakon opowiadali o tej pielgrzymce. Może nam Pablo coś o tym opowie?


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#24 2008-01-24 01:19:57

ola

Owieczka

7950029
Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

Buniu, rewelacyjny pomysł! Ja tez bym bardzo, bardzo chętnie posłuchała pielgrzymich opowiesci z Camino

A "Mały Książę" to dla mnie tez lektura obowiązkowa
Dodałabym jeszcze  "Zranionego Pasterza" Daniela Ange'a i ksiązki Johna i Stasi Eldredge: "Dzikie serce", "Urzekająca", "Pełnia serca", "Podróż pragnień" itd.

a tymczasem ...  "Buen Camino!"


Pan jest mocą swojego ludu ...

Offline

 

#25 2008-01-24 08:46:13

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Od wczoraj czytam "Infiltratorów" mocna rzecz polecam.

Offline

 

#26 2008-01-24 18:35:29

 agusienka:)

Owieczka

2961732
Skąd: grebocin
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 151
Punktów :   
WWW

Re: Kącik moli książkowych ;)

ma moze ktos ksiazke 'pamietnik narkomana' lub 'my dzieci z dworca Zoo' ???
jezeli tak to bylabym wdzieczna gdyby mi pozyczyl

Offline

 

#27 2008-01-27 13:19:10

Mazurynka

Owieczka

11739018
Skąd: Rzepin
Zarejestrowany: 2007-12-27
Posty: 49
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

O ile dobrze pamiętam to książka , której szukasz nosi tytuł "Pamiętnik narkomanki". Ja niestety nie posiadam jaj w swojej bibliotece, ale czytałam i polecam.

Offline

 

#28 2008-01-27 13:36:46

Angelika

Owieczka

3089284
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-10-13
Posty: 44
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

niedawno skończyłam czytać książke  "Radykalni"  Marcina  Jakimowicza - opisuje świadectwa osób nawróconych w formie wywiadów przeprowadzonych z czterema  znanymi polskimi muzykami rockowymi związanymi z taki zespołami jak - Armia, VooVoo, Izrael, Houk

polecam 


"Jeśli kto chce pójść za Mną , niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuję"
                                                                       
                                                                                                                                                         Mt 16, 24

Offline

 

#29 2008-01-28 09:22:20

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Mazurynka napisał:

Ja niestety nie posiadam jaj w swojej bibliotece

Kochana Siostro i całe szczęście, bo jaja przechowuje się w lodówce, w przeciwnym wypadku grozi to zbukami


a tego ani jeśc ani czytac sie nie da!!!



pozdrawiam


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#30 2008-09-14 12:18:29

ola

Owieczka

7950029
Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

"Miedzy sercem a sercem jest przerwa,
w ktora wchodzi sie bardzo powoli
- wowczas wzrok sie oswaja z barwa,
a ucho z rytmem. (K. Wojtyla)

witajcie,
chcialabym polecic wszystkim "Osoba a miłosc" Karola Wojtyły.
Miejscami moze dosc trudna dla nie-teologów i nie-filozofów ale NAPRAWDE WARTO!!! Sprawdzcie sami

"Osoba a miłosc" to tylko fragment wiekszej pracy Autora pt. "Milosc i odpowiedzialnosc". Gdyby ktos mial calosc chetnie bym pozyczyla

Ostatnio edytowany przez ola (2008-09-14 12:20:52)


Pan jest mocą swojego ludu ...

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tm.pun.pl www.forestwars.pun.pl www.championsonline-bzs-forum.pun.pl www.demo-trans.pun.pl www.mirzec2e.pun.pl