Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#16 2008-04-20 22:06:22

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Zamiast bajki :D

Bunia napisał:

Tak w każdej sytuacji trzeba się kierować sercem i miłością

Zgadzam się, hmmm.. ale są różne oblicza miłości..... , które często pod hasłem "miłość" się kryją .... dlatego trzeba być bardzo uważnym, ażeby odnaleźć tą prawdziwą miłość i według niej się kierować...
.........chociaż ja i tak chciałabym zakręcić kołem, przenieść się w czasie o jakieś 10 lat, wrócić do tego samego punktu, z którego wyruszyłam i dopiero podejmować decyzje

/wiem.. za dużo książek fantasy /


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#17 2008-04-21 07:41:40

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Zamiast bajki :D

Izydorzeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Śnilo mi sie, że zostałeś przewodniczącym Koła Filozfowów  przy Wspolnocie "Słowo Życia"   Gratuluję!

Co do wątpliwosci Migotki ...

Ostatnio przeczytałam, ze łatwiej jest nam przestrzegać norm moralnych i zasad etycznych aniżeli kochać... Prawdziwie kochać. ...Chyba coś prawdy w tym jest....a to właśnie w Miłości wypełnia się całe prawo „Bo na miłości Boga i bliźniego opiera się całe prawo i prorocy”  (Mt 22,40).
Kierować się miłością  i iść za głosem serca, to  nic innego jak wypełniać Przykazanie Miłości - Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, a swego bliźniego jak siebie samego (por. Mt 22,37.39). Jest tylko jedno ale... trzeba kochać siebie... bo jeśli  nie kocham albo potrafię kochać siebie samego  , to jak ukochać drugiego człowieka? I zgadzam sie z tym, , że Miłość jest  dobrowolną decyzją.... , jest  nikończąca się wspaniałą przygodą i  pójściem drogą za  Jezusem Chrystusem, największym Nauczycielem i Mistrzem Miłości…. bo  prawdziwa Miłość rodzi sie z wiary w Jezusa Zmartwychwstałego...

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała. JP II



Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#18 2008-04-21 16:55:23

izydor k.

Owieczka

12241664
Zarejestrowany: 2007-08-17
Posty: 166
Punktów :   10 

Re: Zamiast bajki :D

Calineczka napisał:

Izydorzeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Śnilo mi sie, że zostałeś przewodniczącym Koła Filozfowów  przy Wspolnocie "Słowo Życia"   Gratuluję!

Odpowiem tak: O JA!!! Jako rektor nieistniejącego koła filozofów przy Wspólnocie Słowo Życia ogłaszam zapisy na nowy semestr!

Ostatnio edytowany przez izydor k. (2008-04-21 16:56:06)


"Patrzę Jezus na brzegu, wydawał się łatwy - taki do serca na codzień. Mówił:- Przyjdź, czekam - tylko nie licz na cuda... do mnie się idzie przez ogień" (ks.J. T)

Offline

 

#19 2008-04-22 19:02:46

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: Zamiast bajki :D

xpacifer napisał:

http://www.lastfm.pl/music/Morandi/+videos/3400119


tak wiele  zależy od naszych decyzji....

Muzyka mi nie podchodziła, ale przetrzymałem minute i nawet wpadła w ucho   Przesłanie - FAJNE

Tez gdybym miał możliwość ZAKRĘCIĆ KOŁEM wstecz, to podjąłbym kilka innych decyzji. Ale podobno Bóg ZŁE rzeczy potrafi zamienić w DOBRE? Albo potrafi tak pokierować po tych pozornie złych, że trafią się lepsze, niż gdyby tych złych wcześniej nie było? :> - Co Wy na to FILOZOFOWIE?


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#20 2008-04-23 07:00:16

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Zamiast bajki :D

Karol napisał:

Ale podobno Bóg ZŁE rzeczy potrafi zamienić w DOBRE? Albo potrafi tak pokierować po tych pozornie złych, że trafią się lepsze, niż gdyby tych złych wcześniej nie było

Jestem ciekawa, Karolu, co Ty o tym sądzisz .... ????


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#21 2008-04-26 16:52:40

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: Zamiast bajki :D

Calineczka napisał:

Karol napisał:

Ale podobno Bóg ZŁE rzeczy potrafi zamienić w DOBRE? Albo potrafi tak pokierować po tych pozornie złych, że trafią się lepsze, niż gdyby tych złych wcześniej nie było

Jestem ciekawa, Karolu, co Ty o tym sądzisz .... ????

Sądzę, że jest to możliwe:P oraz że nieznane są mi Plany i Umiejętności Boga. :>

Ostatnio słuchałem pewnego kazania, w którym ks mówił że Bóg daje czasem ludziom pysznym "kopniaka" od życia. (akurat był przykład rozwodu). A pokorny to pokorny, zawsze zna swoje miejsce.


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#22 2008-04-26 21:08:31

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Zamiast bajki :D

Karol napisał:

Sądzę, że jest to możliwe:P oraz że nieznane są mi Plany i Umiejętności Boga. :>

O tak, Karolu, ja wierzę, ze Pan Bóg jest Wszechmocny ....i nawet wodę w stągwiach może przemienić w wino ale...ktos musi mu te stągwie z wodą przynieść!!! Potrzebuje naszego - TAK!

PS. a tak poza tym, to szkoda, że Ciebie nie było na naszym piątkowym spotkaniu.... temat na pewno by Cię zainteresował, bo w sumie  pokrewny ...



                                                                                                                                                     


TY zmieniasz mój smutek w błogosławieństwo .....

Ostatnio edytowany przez Calineczka (2008-04-27 12:41:57)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.roznezwierzaki.pun.pl www.wsowl2008.pun.pl www.historia.pun.pl www.elektrobram.pun.pl www.san-andreas.pun.pl