Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2009-06-08 08:35:15

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Nasze spotkania :D

Kochani w piątek po Bożym Ciele ze względu na wzgląd nasze spotkanie zostaje odwołane..., ale przed nami jeszcze moc "atrakcji" duchowych

19 - 20 czerwca odbywa się Diecezjalny Zjazd Młodzieży. Oto Info:

Diecezjalny Zjazd Młodzieży



UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

(19.06.2009r.)


Kościół Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu.

- 14.00: czuwanie przed przybyciem Krzyża ŚDM

- 15.00: Msza święta

- 16.00: czuwanie przy Krzyżu

2. Przewiezienie Krzyża ŚDM z kościoła Miłosierdzia Bożego do Katedry.

3. Katedra świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty Toruniu.

- ok.17.30: wprowadzenie Krzyża ŚDM i przywitanie przez młodzież

- 18.00: uroczysta Msza święta

- 19.00: czuwanie prowadzone przez różne wspólnoty religijne

4. Ulice toruńskiej Starówki.

- 21.00: Droga krzyżowa w kierunku Fosy Staromiejskiej ( prowadzona przez Neokatechumenat )

5. Fosa Staromiejska.

- 22.00: przedstawienie teatralne na powietrzu p.t. „Apokalipsa” –

„Teatr A” z Gliwic



WSPOMNIENIE NIEPOKALANEGO SERCA NMP

(20.06.2009r.)



Katedra świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Toruniu.

- 10.00: Święcenia Kapłańskie





Ponieważ dnia 20 czerwca b.r. odbędą się w toruńskiej Katedrze Święcenia Kapłańskie chcemy zaprosić młodzież Diecezji Toruńskiej do wspólnego czuwania w intencji nowych kapłanów i nowych powołań kapłańskich. Właśnie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i początek Roku Kapłańskiego. Dzień ten ma być także nawiązaniem do pobytu Sługi Bożego Jana Pawła II w Toruniu w czerwcu 1999 roku (10-rocznica) i jego homilii podczas nabożeństwa czerwcowego(„Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze”) oraz wyniesienia na ołtarze bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Ma to być również czas czuwania przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży, który pielgrzymuje po polskich diecezjach. Będzie on także w naszej diecezji. Właśnie w piątek 19 czerwca 2009 roku. Można powiedzieć, że ten krzyż był i jest nieodłącznie związany z papieżem Janem Pawłem II. To był jego pomysł, aby ten znak naszej wiary towarzyszył młodym w spotkaniach z Ojcem świętym podczas Światowych Dni Młodzieży na różnych kontynentach.

Niech ten Diecezjalny Zjazd Młodzieży stanie się wielkim świętem ludzi młodych z całej naszej Diecezji Toruńskiej! Niech przybędą jak najliczniej, aby wesprzeć duchowo diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich! Niech włączą się w świętowanie 10 rocznicy pobytu papieża Jana Pawła II w Toruniu! Niech z wielką radością przyjmą Krzyż ŚDM i przy nim czuwają! Aby młodzi z poza Torunia mogli wziąć udział w całym Diecezjalnym Zjeździe Młodzieży, który rozpocznie się w piątek 19 czerwca, a zakończy w sobotę 20 czerwca Święceniami Kapłańskimi w Katedrze, przygotowaliśmy dla nich noclegi w toruńskich szkołach. Niech zabiorą ze sobą śpiwory oraz karimaty. Stąd też prosimy o zgłaszanie grup młodzieży, które pod opieką duchownych lub świeckich przybędą na Zjazd. Zgłoszenia można kierować do ks. Sławomira Witkowskiego, ojca duchownego WSD w Toruniu (kom.601830517, mail: ksslawitko@poczta.fm).

Dużo w tej sprawie będzie zależało od zaangażowania się księży i katechetów świeckich. Jeśli nie przyprowadzicie ze sobą młodzieży, jeśli nie przywieziecie ich do stolicy naszej diecezji, to z pewnością sami tego nie uczynią. Prosimy więc o solidarne wsparcie tego przedsięwzięcia, aby w końcu w Diecezji Toruńskiej zaistniało wydarzenie religijne, w którym młodzież weźmie liczny i aktywny udział! Zapraszamy do współpracy różne wspólnoty religijne z naszej Diecezji jak KSM, OAZA, NEOKATECHUMENAT, ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM, WSPÓLNOTY EWANGELIZACYJNE, DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE i inne! Niech nie zabraknie także HARCERZY, którym tak jak i WSD w Toruniu patronuje bł. ks. St. Wincenty Frelichowski! To oczywiście nie oznacza, że w tym Diecezjalnym Zjeździe Młodzieży nie mogą wziąć udziału starsi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w to modlitewne czuwanie i przeżyć Święcenia Kapłańskie w duchu powołaniowym oraz we wspólnocie z młodymi.




ks. Wojciech Murawski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży
ks. Dariusz Żurański
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego KDT



Myślę, że powinnismy tam być!!! Niech nikogo nie zabraknie

wszak jeden spośród nas ma zostać kapłanem Boga

ja dojadę do Was jak najszybciej

najlepiej byłoby się skrzyknąć, żeby jechać samochodami, bo może być problem żeby wrócić późnym wieczorem...


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2009-06-08 14:01:58

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Nasze spotkania :D

"Weź Krzyż"!
(…) : "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Mk 8, 34).



"Te słowa pozwalają nam zrozumieć wagę i znaczenie tego święta, które przeżywamy czekając na Krzyż. (...)

Radujemy się zatem z przybycia krzyża, waszego krzyża! Krzyż trzeba przyjąć przede wszystkim sercem, aby potem nieść go w życiu (...)W ciągu wieków wielu chrześcijan przyjęło Krzyż: czyż moglibyśmy nie dziękować za to Bogu? (...)Dzisiaj chcemy głosić z mocą Ewangelię Krzyża, to znaczy Ewangelię Jezusa, który umarł i zmartwychwstał dla odkupienia grzechów. To zbawcze orędzie, które niesie wierzącym życie wieczne, jest od dnia Paschy nieustannie głoszone w świecie. (...)

Krzyż nie jest obcy Rzymowi, nie jest też obcy żadnemu człowiekowi - niezależnie od wieku, narodowości, kondycji społecznej. Podczas tego spotkania poznaliście wielu ludzi mniej lub bardziej sławnych. Na różne sposoby spotkali oni i spotykają Krzyż; zostali przez Krzyż dotknięci i niejako naznaczeni. Tak, Krzyż jest wpisany w życie człowieka. Kto próbuje usunąć go ze swojego życia, nie zna prawdy ludzkiej kondycji. Tak jest! Jesteśmy stworzeni do życia, ale nie możemy usunąć z naszej indywidualnej historii cierpienia i trudnych doświadczeń. Czyż i wy, młodzi przyjaciele, nie doświadczacie na co dzień rzeczywistości Krzyża? Gdy brak jest harmonii w rodzinie, gdy piętrzą się trudności w nauce, gdy uczucia pozostają nie odwzajemnione, gdy znalezienie pracy wydaje się prawie niemożliwe, gdy problemy ekonomiczne każą zrezygnować z założenia rodziny, gdy trzeba walczyć z chorobą czy samotnością i kiedy grozi wam pogrążenie w próżni wartości - czyż właśnie wtedy Krzyż nie staje się dla was wyzwaniem?

Rozpowszechniona dziś powierzchowna kultura, która przypisuje wartość tylko temu, co ma pozór piękna i co sprawia przyjemność, chciałaby wam wmówić, że trzeba odrzucić Krzyż. Ta moda kulturowa obiecuje sukces i szybką karierę, nakłaniając do realizacji własnych dążeń za wszelką cenę; zachęca do nieodpowiedzialnego przeżywania płciowości i do życia pozbawionego celu, wyzbytego szacunku dla innych. Otwórzcie oczy, młodzi przyjaciele: to nie jest droga prowadząca do radości i do życia, ale ścieżka wiodąca w przepaść grzechu i śmierci. Jezus mówi: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je" (Mt 16, 24-25).

Jezus nas nie zwodzi. Prawda Jego słów, które wydają się twarde, ale napełniają serce pokojem, wyjawia nam sekret prawdziwego życia. Chrystus, przyjmując ludzką kondycję i przeznaczenie, zwyciężył grzech i śmierć, a przez swoje zmartwychwstanie przekształcił Krzyż z drzewa śmierci w drzewo życia. On jest Bogiem z nami, który przyszedł, aby dzielić całe nasze życie. Nie pozostawia nas samych na Krzyżu. Jezus jest Miłością wierną, która nie opuszcza nikogo i potrafi przemienić noc w świt nadziei. Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój, jak to ukazują liczne piękne świadectwa młodych chrześcijan. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie."


Jan Paweł II, Przemówienie podczas XIII ŚDM (Rzym, 2.04.1998)



"Weź Krzyż!"





...Jakby "co"   i jeśli Pan Bóg pozwoli ...  to zgłaszam moje auto do dyspozycji...


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2009-06-09 11:14:21

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: Nasze spotkania :D

Ja autkiem mogę zabrać juz po wszystkim do Grebocka


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#4 2009-06-17 11:28:02

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Nasze spotkania :D

Korzystając z okazji, że jedziecie chciałabym się zapytać czy nie zabralibyście i mnie ?? nie wiem tylko czy będę jechała z Grębocina.. być może dołączę do Was w Toruniu...
Kto jeszcze jest chętny?


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#5 2009-06-18 09:14:45

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Nasze spotkania :D

Małgoś Droga ... to my już sobie wczoraj rozmawaiłyśmy, wiec juz chyba umowione jesteśmy wstępnie ... Buziaki  


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#6 2009-06-18 20:00:53

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Nasze spotkania :D

     


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hkh.pun.pl www.pokemonword.pun.pl www.badboy.pun.pl www.shippuudenshinobi.pun.pl www.aie.pun.pl