Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#16 2008-01-18 07:31:05

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Już nasza kochana Bunieczka wszstko przewertuje i coś ciekawego dla nas wyszuka!! Ona jest najlepsza w te klocki!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#17 2008-01-18 10:45:40

MałaMI

Wierszopisarka:)

4603679
Call me!
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 583
Punktów :   12 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Ja już oglądałam Ratatuj i w sumie to mi się tak średnio podobało, a moim młodszym kuzynom też nie bardzo, ponieważ ta bajka jest trochę za trudno jak dla nich. Ogólnie teraz większość bajek kinowych jest bardziej dla dorosłych, ( są w nich jakieś podteksty polityczne itd) więc generalnie rzadko można trafić na fajną bajkę

Ja z chęcią poszłabym sobie do kina na " Jestem legendą" może ktoś miałby ochotę

Offline

 

#18 2008-02-12 12:34:50

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Polecam Wam film Doroty Kędzierzawskiej pt " Pora umierać". Ale nie jest to film o umieraniu, ale o radości i pasji życia starszej pani (rewelacyjna w tej roli Danuta Szaflarska), która mimo trudów starości i odsunięcia chce nadal żyć.

"Kobieta mieszka w sypiącym się drewnianym domu, a mimo to z poczuciem humoru, pogodą ducha patrzy na rzeczywistość, akceptuje swoją samotność, walczy o swoje". Bardzo ciepły czarno-biały film, z przepiękną muzyką....

Film ten będzie można obejrzeć w przyszły wtorek w Kino Niebieski Kocyk 19 lutego o 19.00 ( W klubie Od Nowa na Gagarina w Toruniu). Bilety: 5 zł (dla studentów i absolwentów UMK, którzy posiadaja kartę Absolwenta), 10 zł (pozostałe osoby).


Gorąco polecam

Z pewnych względów obejrzałabym go drugi raz


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#19 2008-02-12 17:58:12

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Bunia napisał:

Polecam Wam film Doroty Kędzierzawskiej pt " Pora umierać".


Gorąco polecam

Z pewnych względów obejrzałabym go drugi raz

hehe Bunia zasnela w kinie , a zakonczenie takie wzruszajace jest !!!

pozdrawiam!!


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#20 2008-02-12 19:16:41

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Oj Migotko ładnie tak siostrę zdradzać

No zdarzyło mi się (i to nie pierwszy raz)    Muzyka była tak kojąca, że zasnęłam na ostatnich 5 minutach filmu Wybudziłam się, a wszyscy dookoła mieli łzy w oczach. Podobno zakończenie było przepiękne.

Warto, warto zobaczyć ten film chociażby grę 92-letniej aktorki (którą reżyserka musiała napominać, żeby zachowywała się jak staruszka, gdy ta biegała po schodach jak nastolatka oraz grę psa Tokaja w żeńskiej roli Fili


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#21 2008-02-13 07:02:18

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Reklamie Justysi i migotki chyba trudno bedzie sie oprzeć... D


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#22 2008-02-24 21:32:38

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Bunia napisał:

Polecam Wam film Doroty Kędzierzawskiej pt " Pora umierać". Ale nie jest to film o umieraniu, ale o radości i pasji życia starszej pani (rewelacyjna w tej roli Danuta Szaflarska), która mimo trudów starości i odsunięcia chce nadal żyć.

Chyba już tego nie puszczają w kinach za często, gdyby ktoś był zainteresowany tym filmem na DVD, to proszę pisać do mnie na PW (lub inaczej sie ze mną skontaktować )


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#23 2008-07-10 23:36:12

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Dziś obejrzałam film "Motyl i skafander". Gorąco polecam!!!

Nie będę opowiadać, o czym. Zachęcam do obejrzenia. Naprawdę warto!!!


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#24 2009-11-23 20:25:36

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Filmy i muzyka - dyskusje

Polecam Wam obejrzeć film - dokument pt "Doktor", o wspaniałym lekarzu i człowieku Ottonie Karwowskim, który mieszkał i pracował w Grębocinie. Postać, którą warto na pewno poznać. Pewnie niektórzy z Was znają z opowiadań rodziców czy dziadków

"Film wyreżyserował wnuk Ottona Karwowskiego, Łukasz. Poruszający dokument o życiu lekarza opowiedziany jest słowami jego pacjentów, rodziny i przyjaciół. Urodzony na Syberii, przez 35 lat był kierownikiem ośrodka zdrowia w Grębocinie, pod Toruniem. Zmarł 22 kwietnia 1980 r. W filmie wykorzystano m.in. fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej z jego udziałem. Dokument oraz wszystkie, zebrane podczas pracy nad nim, materiały znajdą prawdopodobnie rozwinięcie w filmie fabularnym."

Film można na obejrzeć obecnie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu Polecam!!!


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sunnycraft.pun.pl www.raiders-rd.pun.pl www.espadre.pun.pl www.sor.pun.pl www.wwegame-gra.pun.pl