Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-04-01 07:01:56

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

xpacifer

Imie: Paweł

Zainteresowania: zbieractwo /zbieram głównie zbłąkane duszyczki i przekazuję SZEFOWI / ; a poza tym aktorstwo, rezyseria, pisanie scenariuszy ;

Muzyka:jestem eklektykiem /nie mylić z elektrykiem /

Film:Władca Pierscieni, a także wszelkie filmy psychologiczne, dobre komedie, trillery

Skąd jestem:pochodzę z Działdowa /tam się urodziłem i wychowałem/; obecnie stacjonuję w Grębocinie /choć mam wrażenie i jestem przekonany, że to jest cały mój swiat /

Czym się zajmuje: jestem kapłanem i bardzo mi dobrze z tym
jak cudownie być tym kim się jest i tam gdzie się jest



Kolor oczu: piwne

Ulubione piwo: kawa, herbatki wszelkiej maści

Ulubione danie: jestem łasuchem, więc wszystko, co słodkie oraz pistacje i orzechy nerkowca

Zwierzaki w domu: nie licząc siebie?? mam Lwa, który mnie chroni przed utratą wiary w Boga i człowieka dziękuję Wam za niego

Jaki sport uprawiam:lubie biegać i jeździż rowerem; wspinaczki górskie....

No i oczywiście: mój kochany zespół ICHTIS i wspólnota SŁOWO ŻYCIA

Ulubiona dobranocka:KUBUŚ PUCHATEK

Ostatnio edytowany przez xpacifer (2007-04-24 21:37:49)


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2007-04-01 11:18:55

wwwieslaw

Mały Adminek:)

5362340
Call me!
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 505
Punktów :   

Re: xpacifer

Za każdym razem, gdy mam chęć o Księdzu coś powiedzieć, wracają wspomnienia. Wspomnienia jak to półtora roku temu, za namową Łukasza, przybył do Grębocina cichy, skryty w sobie chłopak bez wiary w kościół. Dlatego, że miało być fajnie i dlatego ze miałem się rozwinąć muzycznie. Długo jednak nie mogłem się odnaleźć i otworzyć na otaczających mnie ludzi. Ilekroć wtedy miałem okazję porozmawiać z Księdzem, nigdy nie tracił Ksiądz we mnie nadziei i zawsze kierował do mnie słowa pełne zrozumienia i miłości. Kiedy miałem problem, Ksiądz wyciągał rękę. Kiedy potrzebowałem rozmowy, Ksiądz nastawiał ucho. Szybko Księdzu zaufałem, a dzięki temu nauczyłem się również ufać innym ludziom, otworzyłem się na nich. Dzięki Księdza przedstawieniom, festynom, koncertom zintegrowałem się z całym zespołem, a dzięki Kursowi Filip powróciłem na właściwą ścieżkę życia. Ścieżkę miłości do Boga i do ludzi, ścieżkę wiary w Boga i wiary w ludzi. I co ważne nie jestem sam na tej ścieżce. Mam grono wspaniałych przyjaciół, którzy tak samo jak ja należą do tych owiec, które Ksiądz karmi. Jest Ksiądz wspaniałym człowiekiem. Dziękuje za wszystko.


http://img509.imageshack.us/img509/9947/ichtisln0.jpg

Offline

 

#3 2007-04-01 13:16:58

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: xpacifer

Dziękuję!!!
nie byłbym tymkim jestem gdyby Was nie było....


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#4 2007-04-01 13:40:16

monia

Zielona Moderatorka:)

7114756
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 416
Punktów :   

Re: xpacifer

Dziekuje... za to, że Ksiadz jest,
Dziekuje... za pogode ducha,
Dziekuje... za usmiech, którym zaraża Ksiadz wszystkich wokół,
Dziekuje... za to, że Ksiadz w nas wierzy,
Dziekuje... za to, ze przyblizył nas Ksiadz do koscioła,
Dziekuje... za zapał, siłe i energie,
Dziekuje... za dobroc,
Dziekuje... za kazde słowo
Dziekuje... za Emaus,
Dziekuje... za ICHTIS
Dziekuje... za to ze moge czytac Modlitwe Wiernych
Dziekuje... za pokazanie nam własciwej drogi
Dziekuje... za to, ze dzieki Ksiedzu moglismy sie wszyscy poznac,
Dziekuje... za poczucie humoru,
Dziekuje... za przepyszne herbatki i orzechy nerkowca,
Dziekuje... za Złote Myśli
Dziekuje... za Ksiedza "wizje"

DZIEKUJE.......


http://img401.imageshack.us/img401/2851/moniatx7.jpg

Offline

 

#5 2007-04-25 14:42:52

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: xpacifer

To ja Wam dziekuję moje Owieczki!!!

Bez Owiec nie byłoby pasterza


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#6 2007-04-25 18:38:21

MałaMI

Wierszopisarka:)

4603679
Call me!
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 583
Punktów :   12 

Re: xpacifer

Nie spotkałam jeszcze takiej osoby jaką jest Ksiądz, nawet nie wyobrażałam sobie, że Ksiądz może byc osoba taką jak my i zyć wśród nas a nie gdzieś w oddali na ołtarzu czy w konfesjonale

I choć to nie jest moja parafia czuje sie tutaj jak w domu ( to daletgo zawsze tak długo siedzimy w tym kościele i pod kościołem po mszy ) A to wszystko głównie dzięki Księdzu

Ale przede wszystkim to Ksiądz pozwolił mi zblizyc się do Boga, zachecił do powierzenia swojego zycia własnie JEMU i wogóle to brak mi słów





I nie są to łzy rozpaczy, tylko łzy szczęścia bo wiem, że juz Dziś nie jestem tą samą osobą i nigdy nie bedę taka jak kiedyś Bo dzis to Jezus pokazał Mi - Małej MI jak można żyć i byc blisko niego, dziękować Mu za Kazdy dzień i cierpieć, aby doznać szczęścia bedąc u jego boku w niebie

A przy okazji Bóg posłał nam Księdza, który dzieli się tym wszystkim z nami ( nawet orzeszkami nerkowca  ) i jest NASZYM PASTERZEM

Offline

 

#7 2007-04-26 21:22:18

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: xpacifer

Tak sobie siedzę i myślę... Jak to możliwe, ze Ksiądz jest w stanie udźwignąć - i ciągnąć za sobą, a może nawet wlec - tak ogromny bagaż... jakim jesteśmy my!  Rozumiem.... miłość - miłością ale taki ciężar dźwigać i do tego udźwignąć  - to trzeba mieć nie lada chody w niebie
A tak całkiem poważnie, to pamiętam , kiedy po raz pierwszy Księdza zobaczyłam w Grębocinie - to była środa i była wtedy nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a ja  miałam jeden z wielu dni i było mi strasznie głupio, bo głupio jest tak ryczeć przed oczami nieznanego Księdza PS.  Ksiądz Darek  był już do tego przyzwyczajony
A dzisiaj, no cóż - jeśli sobie pochlipię, to już inaczej, nie tak żałośnie i w innym kontekście   Poeci już tak mają   To dzięki Księdzu pojechałam do Taize, należę do tej wspaniałej Wspólnoty, poznałam tak bardzo kochanych ludzi, pojechałam na 'Emaus' i uwierzyłam w siebie. To Ksiądz otworzył mi oczy, przywrócił słuch. Ksiądz sie nie pyta  o nic - tylko działa i wyciąga upatrzonego delikwenta za uszy i zmusza go do działania Ma Ksiądz w sobie tyle  Wiary, Nadziei i Miłości Bożej, że zastanawiałam się, gdzie to wszystko sie mieści... i doszłam do wniosku, że to jest po prostu nieustanne dzielenie się sobą i dawanie siebie innym- to jest dokładnie to o czym  niestrudzenie Ksiądz  nam przypomina ('skupcie sie i podzielcie' ). Na moje to tak działa, jak u krwiodawców z oddawaniem własnej krwi. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałam, że gdy zaczną ją oddawać systematycznie - muszą kontynuować, ponieważ ona nieustannie przyrasta...A i jeszcze bardzo ważna rzecz!!! Jest Ksiądz taką osobą duchowną, przy której nie muszę wstydzić się własnej wiary Nie przy każdym Księdzu można tak gorliwie kochać Pana Boga i drugiego człowieka oraz wyznawać to szczerze! Bóg zapłać za to za głoszony i przedstawiany nam  obraz Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza , nie tylko w słowach ale przede wszystkim w czynach. Bo jak mówi Pismo Święte " Po owocach ich poznacie"
Jednego tylko nie chcę... Nie chcę nigdy Księdza zawieść, a wręcz przeciwnie - pragnę być osobą, na którą, jak Ksiądz będzie patrzył - zobaczy wzrastająca Łaskę Bożą ... Dziękuję za wszystko, a nawet za jeszcze za więcej ...
"Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem"

(Lb 6, 25–26)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#8 2007-05-03 20:24:12

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: xpacifer

Ksiądz Paweł jest świetnym psychologiem, zawsze znajdzie słowa, które potrafią rozwiać wszelkie wątpliwości. To wspaniały przyjaciel i kapłan. Dziekuję Księdzu, że otworzył mi Ksiądz oczy na wiele spraw, że dzieli się Ksiądz swoimi spostrzeżeniami. Dziękuję za kurs Emaus- od którego tak naprawdę  wszystko się zaczęło,  dziękuję za piątkowe spokania w duchu Taize, za to że jest Ksiądz równocześnie taki ludzki, a zarazem tak jak napisała Calinecka "pełen Wiary, Nadziei i Miłości Bożej",
za to, że przyprowadził  nas Ksiądz spowrotem do Chrystusa za to, że dzięki Księdzu wreszcie zrozumiałam na czym polega Msza Św. i Sakrament Pokuty , za to, że uczy nas Ksiądz jak przelewać miłość Chrystusa na innych
Dziękuję za wspólne budowanie mostu


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#9 2007-05-04 14:15:35

czerwony kapturek

Mała Owieczka

8329220
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 12
Punktów :   

Re: xpacifer

Osobiście doświadczyłam tego, jak ksiądz potrafi pomóc drugiej osobie, gdyby nie ksiądz i jego mądre słowa, nie wiem czy dałabym sobie z tym rade...

Dziękujmy Bogu, że dał nam księdza

Offline

 

#10 2007-06-06 17:48:21

oriolee

Owieczka

8114068
Skąd: Grębocin^^
Zarejestrowany: 2007-05-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: xpacifer

Cieszę się, że ksiądz trafił do naszej parafii troszke ją ożywił
hihihi mimo, że ksiądz chcial mnie zranić [szkłem od słoika] na kursie przedmałżeńskim, a na Lednicy mnie "nie poznał", to i tak ksiedza lubię

Offline

 

#11 2007-06-06 21:46:27

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: xpacifer

Oleńko przepraszam jeszcze raz.... mea culpa!!!!


Do zobaczenia na spotkaniu w piatek!!!


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#12 2007-06-06 22:51:03

oriolee

Owieczka

8114068
Skąd: Grębocin^^
Zarejestrowany: 2007-05-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: xpacifer

ale ksiądz jest dziki!! ja tylko tak napisalam

Offline

 

#13 2007-06-07 20:42:11

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: xpacifer

alez wiem
ale dziki tez jestem


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#14 2007-06-21 01:04:17

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: xpacifer

Księże Pawle,


           Jest ksiądz niezwykłym kapłanem. Głoszone przez księdza słowo Boże spowodowało, że moje podejście do wiary bardzo się zmieniło. Nie jest to tylko taka coniedzielna pobożność (byłam na mszy, zaliczyłam, obowiązek spełniony), ale dużo dużo więcej (przede wszystkim wewnętrzna potrzeba przyjmowania Jezusa do swego serca, bo to  diametralnie przemienia życie).

Nie ma chyba kazania, na którym nie wspomina ksiądz jak ważne jest czytanie Pisma Swiętego, w którym jest słowo bedące dla nas pokarmem, mieczem, młotem itd., szczerze mówi ksiądz że trzeba sie dzielić, bo tylko przez podzielenie się mnoży ( i to prawo działa!!! ).


Dzięki księdzu bardzo wiele zrozumiałam. Otworzył mi ksiądz oczy na wiele spraw.


Jesteś Xpaciferze zawsze serdeczny, uśmiechnięty, zarażasz nas swoim optymizmem , poczuciem humoru  i bożym szaleństwem . Jesteś otwartą osobą kierującą sie miłością do każdego napotkanego człowieka, pokazujesz nam jak kochać bliźniego, wskazujesz odpowiednią drogę nie tylko głoszonym słowem ale również czynem, wprowadzasz pokój. Wierzysz w  możliwości drugiego człowieka, nawet jeślli on nie do końca w nie wierzy.


Pan Bóg obdarzył księdza darem mowy i pięknie dzieli się ksiądz nim z nami. Wiemy, że potrafi ksiądz mówić i mówić, ale można księdza słuchać godzinami i wcale się nie dłuży


Dziękuję Panu Bogu, że trafił ksiądz do naszej parafii!!!


Jest ksiądz fantastycznym duchowym przewodnikiem i przyjacielem!!!


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#15 2007-08-27 14:11:30

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: xpacifer

Kochani dziękuje Wam po raz kolejny!!!! To dzięki Wam jestem tym kim jestem... naprawdę.. bez Waszego zapału i chęci i ja nie miałbym ochoty do pracy... po prostu motywujecie mnie każdego dnia!!!
Cieszę się że Bóg pozwolił mi spotkać właśnie Was na pierwszych krokach mojej kapłańskiej posługi... Bóg zapłać!!!

a teraz nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się do pracy!!!
takie słowa z Waszej strony zobowiązują!!!

dziękuję Wam moje kochane MPO!!!


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.whatsup.pun.pl www.galaktyczny-football.pun.pl www.edumed.pun.pl www.nylonomania.pun.pl www.reddragonjaroslaw.pun.pl